Правобережна частина Херсонської області повернеться до складу України після того, як на її території буде повністю знищена вся інфраструктура забезпечення російських передових підрозділів.

Перед поверненням контролю над Правобережною Херсонщиною, ЗСУ слід знищити майже всі склади з боєприпасами, паливно-мастильними матеріалами, ремонтні бази, військові частини, командні пункти та пункти управління. Про це в інтерв’ю Главреду озвучив блогер, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Після того, як буде повністю зруйнована (а не пошкоджена) система управління і система забезпечення, почнуться контрнаступальні дії. До того це робити не зовсім логічно, бо контрнаступ, хоч і завершиться перемогою ЗСУ, але спричинить великі втрати. Тому головна мета Генштабу України на сьогодні-мінімізувати втрати особового складу”, – сказав Коваленко.

Це буде протягом найближчого місяця-півтора.Російські окупанти, розуміючи, що не можуть утримувати територію, а лише імітувати утримання, сконцентруються саме в районі Херсона.

“Для них найголовнішою метою буде провести імітацію референдуму (який буде сфабрикований) і вже після цього вони будуть міркувати про евакуацію хоч когось з того контингенту, який знаходиться в Херсоні”,- говорить Коваленко.

Також експерт не виключає використання ресурсу підрозділів, що мають досвід вуличних боїв.

Тим часом, росіяни намагаються покращити тактичне положення на Миколаївському напрямку, ведуть наступальний бій у напрямку Васильки – Благодатне, водночас на Слов’янському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках ЗСУ відбили наступальні дії окупантів. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

На Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих районів та сковуванні дій Сил оборони. Намагається покращити тактичне положення на Миколаївському напрямку.

На Харківському напрямку противник основні зусилля зосереджує на утримані зайнятих позицій. Здійснив обстріли із ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Карасівка, Великі Проходи, Черняки, Піщане та Печеніги.
Ворог завдав авіаційних ударів біля Прудянки та Верхнього Салтова і вів повітряну розвідку неподалік Руських Тишків та Золочева.

На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджує на поновленні наступальних дій.

Також окупанти вели наступальні бої у напрямках Бражківка – Новодмитрівка, Сулигівка – Новодмитрівка, Бражківка – Вірнопілля та Довгеньке – Курулька. Українські воїни завдали противнику втрат та відкинули його назад.

На Авдіївському напрямку ворог здійснював обстріли із танків та артилерії різних типів біля Авдіївки, Курахового, Красногорівки, Сухої Балки та Невельського. Завдав авіаційних ударів поблизу Водяного та Мар’їнки.

Втім, ЗСУ дають гідну відсіч противнику. Так, загарбники намагалися вести наступ у напрямках Спірне – Івано-Дар’ївка та Миколаївка – Виїмка, безуспішно.

Наступальними та штурмовими діями окупанти намагалися покращити тактичне положення у напрямках Стряпівка – Соледар, Покровське – Бахмутське, Покровське – Бахмут, Вершина – Зайцеве, Вершина – Кодема, Травневе – Зайцеве, Травневе – Кодема, Семигір’я – Зайцеве, Гладосове – Кодема, успіху не мали, там також отримали жорстку відсіч.

Також орог вів безуспішні наступальні бої у напрямках Горлівка – Майорськ, Спартак – Опитне, Донецьк – Піски, Старомихайлівка – Первомайське.

На Новопавлівському напрямку противник обстріляв райони населених пунктів Павлівка, Єлизаветівка, Новосілка, Вугледар та Новомихайлівка. Вів наступальний бій у напрямку Благодатне – Золота Нива, успіху не мав, відійшов.