Дії НАТО дорівнюватимуть діям Російської Федерації в Калінінградській області та у разі наявності загрози для Польщі можна буде застосувати статтю 5 Північноатлантичного договору.

Про це заявив заступник міністра національної оборони Войцех Скуркевич агентству PAP.

“Як держава східного флангу НАТО ми це цілком усвідомлюємо, тому наші дії – за консультаціями з нашими союзниками та штаб-квартирою НАТО – є і надалі будуть адекватними загрозам і діям Російської Федерації”, – сказав Скуркевич.

Водночас він підкреслив, що співпраця в рамках НАТО є основою гарантування безпеки Польщі.

“Ці гарантії були і залишаються дійсними, і зобов’язання щодо цього ми комунікуємо з нашими партнерами: з окремими членами Північноатлантичного альянсу, а також з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом”, – додав Скуркевич.

Крім того, він запевнив, що якщо буде якась загроза, стаття 5 Північноатлантичного договору, тобто формула “один за всіх, усі за одного”, буде задіяна.

“Тому ми в абсолютній безпеці, коли йдеться про всі питання, пов’язані із загрозами Республіці Польща”, – сказав заступник голови міноборони.

Зазначимо: цього тижня Росія перекинула винищувачі МіГ-31 з ракетами “Кинджал” на аеродром Чкаловськ Калінінградської області, що межує з Литвою та Польщею.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що розміщені в Калінінграді російські ракети “Кинджал” не змінюють ситуацію з безпекою в регіоні, не збільшують загрози.