Крім 20 медиків, які відлетіли на допомогу колегам в Італію, Україна готує для відправки туди вертоліт-реанімацію та спеціальний вантаж дезінфікаційних засобів. Про це сказав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляє Департамент комунікації МВС України.

«Сьогодні ми літаком Нацгвардії Ан-74 відправляємо в регіон Марке 20 українських медиків. Для нас це важливий крок, правильно допомагати друзям в скрутні часи. Це вияв солідарності і конкретної допомоги. В Італії працюють багато українців, за неофіційними даними, близько 100 з них знаходяться в реанімаціях. Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі. І дуже важливо – українські фахівці здобудуть безцінний досвід лікування коронавірусу», – сказав Аваков.

Очільник МВС також зазначив, що за два дні в Італію буде направлена гуманітарна допомога.

«Це будуть спеціальні спиртові дезінфектори, оскільки наших запасів достатньо, щоб наповнити внутрішній ринок та можемо передавати партнерам в Європі. Ми готуємо ще вертоліт-реанімацію, він також вилетить на допомогу італійцям. Ми розраховуємо, що ці місії триватимуть два тижні, наші медики повернуться, пройдуть всі процедури безпеки та будуть передавати досвід», – додав Аваков.