Пошкодження мосту через Чонгарську протоку, який з’єднує окупований Крим з материковою Україною, це важливий аспект, який порушує логістику російської армії. Окупанти вже починають зазнавати труднощів у постачанні з Криму. 

Про це сказав військовий оглядач Денис Попович.

Експерт наголосив, що Чонгарський мостовий перехід, який було пошкоджено напередодні, 22 червня, це найкоротший шлях із Криму до Мелітополя для постачання російської армії, що базується в Запорізькій області. Що дозволить ЗСУ звільнити місто Василівка, Запорізької області.

“Уже зараз утворилися суттєві черги в районі Армянська, Красноперекопська — тієї логістичної артерії, яка дає змогу забезпечувати російську окупаційну армію в Приазов’ї. І це, порівняно з Чонгаром, дуже суттєвий гак: понад 100 кілометрів доводиться об’їжджати для того, щоб доставити вантажі в розпорядження частин російської армії. Тобто це був важливий хід, який мав серйозно порушити логістику російської армії, яка зараз дислокується на Приазов’ї”, — пояснив Попович.

Він також зазначив, що постачання для російських окупантів ведуться через Армянськ, Красноперекопськ — вони не припинилися. Але збільшення плеча постачання, стан доріг — усе це відіграє велику роль. І головне — час.

“Тобто те, що раніше становило одну одиницю часу, зараз буде іншою. А час відіграє дуже велику роль для своєчасних поставок. Усе це збільшує витрати. Плече постачання відіграє головну роль для сучасного забезпечення воюючих частин і підрозділів на полі бою”, — доповнив він.

Попович також звернув увагу на те, що той шлях, який утворився у зв’язку з пошкодженням мостового переходу через Чонгарську протоку, пролягає трішки ближче до позицій української армії.

“Тобто тепер є більше засобів для вогневого впливу. Десь навіть “Градами” можна дістати цю дорогу, а десь — ствольною артилерією. Знову таки, це великі труднощі. Знищення вантажного транспорту може стати проблемою для окупантів. Адже постійно потрібно здійснювати доставку боєприпасів, евакуацію поранених, ротацію військ. Тобто там дуже комплексна штука”, — сказав оглядач.

Він доповнив, що доставляти ці вантажі можливо і з боку Маріуполя, Новоазовська. Але все це впирається в час та інші труднощі.

“Зараз з’явилася нова реальність у логістиці з окупованого Криму в Приазов’я, Запорізьку, Херсонську область”, — сказав Попович.

Аналізуючи загалом ситуацію на Південному напрямку фронту, оглядач зазначив, що дії української армії відбуваються на тактичному рівні. Триває методичне “прогризання” оборони противника.

“Українська армія наступає на заздалегідь підготовлені російськими окупантами позиції. У цьому відношенні ситуація жодним чином не змінилася, в плані їхньої закріпленості. Тобто це ті позиції, які росіяни готували протягом останніх шести місяців, починаючи з осені минулого року. Саме тому темпи просування ЗСУ не такі, скажімо так, високі, як ми могли б очікувати, порівнюючи з тим, що бачили в Харківській області восени минулого року”, — зазначив Попович.

Він вважає, що важливим етапом у проламуванні оборони російських військ буде звільнення міста Василівка Запорізької області.

“Це місто, яке розташоване на березі Каховського водосховища. Тепер уже того, що від нього залишилося після вибуху Каховської ГЕС. Це вельми важливий пункт — там перетин важливих доріг, одна з яких якраз іде на Мелітополь, інша — на Енергодар. А далі ми побачимо дорогу, яка йде на Токмак, Бердянськ. Тому звільнення Василівки буде важливим етапом у процесі пролому оборони противника”, — резюмував Попович.

Крім того, Денис Попович розповів, що поки що в російських окупантів залишаються шляхи відходу на півдні України.

“Уже зараз російським окупантам потрібно дбати, як ці шляхи обходу для себе зберегти. Але якщо ми говоримо про шляхи відходу, поки ще Армянськ, Красноперекопськ. Можна буде відступати в бік Маріуполя, рухатися до територій, які межують з Україною в районі Маріуполя, тобто Новоазовськ і далі. Можна піти морем через Бердянськ і далі через Керченську протоку, у бік Новоросійська, вони можуть морським шляхом йти з тимчасово окупованої території України. Тобто поки що шляхи відходу залишаються, це поки що ті самі шляхи, якими вони можуть здійснити перехід. Вони прострілюються українською армією, але це вже проблеми окупантів”, — сказав Попович.