Президент України Володимир Зеленський повідомив, що йдуть переговори для того, щоб допомогти українським захисникам у Маріуполі, але росіяни вимагають від них здатися. 

Про це розповів Володимир Зеленський в інтерв’ю “Українській правді”.

 “Маріуполь. Ситуація дуже складна. Заблоковані наші військові, заблоковані поранені. Там гуманітарна криза, немає їжі, немає води, немає медикаментів. Тим не менше хлопці захищаються. І однієї подяки замало, тому тривають перемовні процеси.  Довіри до перемовників щодо Маріуполя, якщо чесно, немає. Ми домовлялися, що будуть гуманітарні коридори. Хотіли забрати поранених, наших жінок та дітей, але Росія відмовилась”, – зазначив голова держави.

Зеленський запевнив, що влада “на зв’язку з хлопцями, що на заблокованому заводі”, розмови йдуть “на різних рівнях”. 

“Вони знають, що виконують найпотужнішу місію на сьогодні. Так ворог їх боїться, що кількість ворога перевищує в шість разів. Кілька кіл блокування Маріуполя є”, – зазначив президент.

За його словами, “азовціі” – вже герої, і “ніхто би їм не заборонив зробити певні кроки”. Зеленський додав, що в Маріуполі є велика проблема з людьми, які зникли, бо росяни вивозять людей: “Багато людей зникло, ми не знаємо скільки людей зникло”.

“Що може врятувати Маріуполь? Це потужне озброєння, яке може надати якомога швидше. Друге – це питання перемовин.  Режим припинення вогню дуже потрібен, щоб забрати поранених. Але це залежить від бажання Росії. Вони пропонують нашим людям здатися.  Вони ставляться по-різному до наших військових там. І ви це прекрасно знаєте.  І є військові, яких вони ненавидять і навряд чи вони збережуть їм життя. Так, може бути Іловайськ (повторення трагедії 2014 року, відомої як “іловайський котел”)”, – наголосив президент. 

Нагадаємо, окупанти Маріуполя готуються з 18 квітня закрити місто на в’їзд і виїзд, а також заборонити пересування по районах, щоб провести фільтрацію усіх чоловіків – частину з них хочуть мобілізувати.

 “По місту окупанти повідомляють, що з понеділка планується остаточне закриття не тільки міста на в’їзд/ виїзд для всіх, але й буде діяти заборона на переміщення по районах на тиждень. В цей час буде проведено фільтрацію 100% чоловіків, що залишились в місті. Для того їх буде переміщено в Новоазовськ. Частину людей планують мобілізувати до російського окупаційного корпусу, частину через примус відправити на розчистку завалів, а віднесених до неблагонадійних ізолювати”, – радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Андрющенко припускає, що окупанти збираються залишити в місті виключно жінок та чоловіків для обслуговування потреб. Влада Маріуполя пов’язує це з неможливістю російських загарбників утримувати в місті цивільне населення навіть в мінімально придатних для життях умовах. Він зазначив, що процедура фільтрації уже набрала максимальних обертів.