Голова Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі із суду звернувся до українців, а також відмовився визнати правосуддя Грузії.

Про це він сказав під час сьогоднішнього засідання у Тбіліському суді.

“Я хочу поінформувати вас (українців) про те, що стосовно мене використовували тортури та нелюдську поведінку, але я тримаюся і також навчився цього в Україні. Я дуже вам вдячний”, – сказав він.

Саакашвілі пояснив, що кинув престижну та високооплачувану роботу в Україні з великої любові до Грузії і він чудово уявляв, що на нього може чекати на батьківщині.

“Я відклав все у бік, відмовився – принаймні тимчасово, – і приїхав. Я точно знав, що мене можуть убити дорогою або коли я приїду… Я не визнаю прокуратури та грузинське правосуддя. Я тут не для того, щоб стати частиною наперед написаної комедії”, – заявив політик.

Він сказав, що його затримання є “дуже великою ганьбою для всіх, хто в цьому бере участь”.

“Це найбільше приниження. Весь світ здивований, що я звертаюся до вас через скло, замість того, щоб дати мені можливість пересуватися разом з вами по побудованій мною країні і разом розвивати її. Я перший правитель Грузії після царя Луарсаба, це було 400 років тому, який потрапив у в’язницю”, – сказав Саакашвілі.

Сьогоднішній судовий процес пов’язаний із справою, в якій Міхеїл Саакашвілі, Давид Кезерашвілі, Зураб Адеїшвілі, Гігі Угулава та Вано Мерабішвілі звинувачуються у розгоні мітингу, вторгненні на телеканал “Імеді” та захопленні парку Мтацмінда.

Біля будівлі Тбіліського міського суду  прихильники Саакашвілі проводили акцію. Ситуація там була напружена і поліція застосовувала перцевий спрей. Протестувальники кілька разів намагалися перекрити дорогу. Поліція вивела з території кількох людей.