Заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів представила законопроект про підтримку і стимулювання інвестицій – закон «про інвестиційні няні» (англ. Investment nanny), які, за словами глави виконавчого комітету Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі, покликані «забрати у місцевих рекетирів від держави можливість все псувати і зупиняти ».

Презентація відбулася на засіданні Національної ради реформ, яке відбулося під головуванням президента України Володимира Зеленського, повідомили в Офісі глави держави.

За словами Ковалів, основою документа стала ідея, яку президент назвав «інвестиційними нянями».

У проекті закону йдеться про підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 30 млн євро і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж в регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Ці інвестори отримають прямий договір з урядом.

«Це дає гарантію кожному конкретному проекту інвестора, що вони мають не тільки податкові пільги. Вони отримують десятирічну перспективу і гарантію стабільності », – підкреслила Ковалів.

Крім того, ці інвестори отримають інвестиційного менеджера, який буде супроводжувати їх від початку проекту до його закінчення. Також інвестори отримають до 30% вартості інвестицій з різними наборами стимулів. Наприклад, це можуть бути фіскальні стимули.

«Ці інструменти будуть доступні і для українських, і для закордонних інвесторів», – зазначила Ковалів.