Китайські інвестори авіабудівного АТ ” Мотор Січ “, звернулися до депутатів Верховної Ради з офіційним листом, в якому міститься прохання створити тимчасову слідчу комісію та припинити державне рейдерство, яке виражається в протизаконному блокуванні їм доступу до підприємства.

До документа додається повний текст повідомлення про початок інвестиційного спору, раніше надісланого до Мін’юсту та іншим органам влади України, юридичний висновок європейського юридичного бюро про невідповідність кримінальних справ щодо “Мотор Січі” правовим нормам ЄС, результати науково-експертної оцінки українських вчених-економістів, які свідчать про те, що стрімко погіршується фінансове та ринкове положення АТ.

Текст листа китайських інвесторів до депутатського корпусу ВР у своєму відеоблозі оприлюднив Олександр Дубінський, народний депутат, заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Документ було направлено всім 423 нардепам IX скликання, парламентському Комітету з питань правоохоронної діяльності та Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторів.

Китайські інвестори АТ ” Мотор Січ ” повідомляють, що змушені звернутися саме до Верховної Ради України тому, що за останні роки виконавча та судова гілки української влади повністю себе дискредитували.

І просять нардепів втрутитися та припинити безпідставний тиск з боку держорганів, а також допомогти державі Україна уникнути збитків в розмірі 3,5 мільяарда доларів, які вони як інвестори мають намір стягнути як компенсацію в межах інвестиційного спору в міжнародному арбітражі.

Автори листа у ВР, серед яких є відомий китайський підприємець Ван Цзин звертають увагу парламентарів на такіфакти: 1) акції АТ не належать державі ще з 2000 року; 2) з 2015 р АТ ” Мотор Січ ” виключено зі списку стратегічних підприємств; 3) у травні 2017 року тодішній віцепрем’єр Степан Кубів під час особистої зустрічі запевнив китайських інвесторів у всебічній підтримці Україною їх співпраці з АТ ” Мотор Січ ” .

Тому китайські інвестори “Мотор Січі” з подивом зустріли звістку про відкриття з ініціативи СБУ кримінального провадження – всього через 2 місяці після зустрічі з Кубівим.

Вони підкреслюють, що ухвалювали рішення про інвестиції в приватне АТ “Мотор Січ”, знаючи, що на момент покупки акцій не було ніяких законодавчих обмежень на інвестиційні угоди з акціонерами підприємства.

На підтвердження цього в документі, в тому числі, приведено зроблену ще у 2018 р прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом публічну заяву: ” Це на 100% приватна компанія, мені більше додати до цього нічого. Всі питання вирішує менеджмент самої компанії та власники”.

Китайські інвестори вважають, що єдиною метою активності СБУ було отримання фінансових вигод певними особами, які діють від імені держави.

Відзначимо, що президент Зеленський дуже розчарований таким станом справ і доручив розібратися у всьому. Зараз президент в розпачі, адже він обіцяв вигідні умови в країні для інвесторів, а ця ситуація псує інвестиційний клімат України.