Видихаємо — попри повідомлення низки західних медіа про нібито захоплення росіянами селища Очеретине, зараз у межах району тривають бої, і ситуація залишається під контролем Збройних Сил України. Про це повідомив речник ОСУВ «Хортиця» Назар Волошин.

23 квітня німецьке видання Bild повідомило про те, що російська армія начебто взяла під контроль центр невеликого селища Очеретине, у якому до повномасштабного вторгнення мешкало 3600 осіб.

24 квітня видання The Telegraph написало про те, Москва начебто змогла захопити село Очеретине Донецької області після відходу 47-ї бригади.

Волошин натомість заявив, що у районі Очеретиного тривають бої, ситуація під контролем підрозділів Збройних Сил України.

Минулих вихідних в районі Очеретного Донецької області Збройні Сили Російської Федерації ледь не прорвалися через лінію оборони України, що відокремлює місто Покровськ від передової. У такому разі росіяни могли б змусити десятки тисяч українських військових і сотні тисяч цивільних тікати з Донецької області, повідомляє Forbes.

За словами журналістів, запланований відпочинок 47-ї окремої механізованої бригади став запрошенням для російських військ на захід від руїн Авдіївки. У Збройних Силах РФ з’явилася можливість завдати шкоди Збройним Силам України, яку можна порівняти з Харківським наступом українських військ наприкінці 2022 року.

47-ма окрема механізована бригада є однією з найкращих українських бригад, оснащена бронетехнікою американського виробництва і навчена за стандартами НАТО. Бійці б’ються, як найкращі бригади Альянсу: стрімко, жорстоко і часто в нічний час.

За кілька наступних днів Збройні Сили РФ трохи розширили свій виступ, але не просунулися далі на захід. Катастрофі для України вдалося запобігти. Але битва ще не завершена. Якщо росіяни зможуть перекинути сюди резерви, то, можливо, наступ розгорнеться далі. У найгіршому з можливих сценаріїв для України танкова дивізія РФ змусить втомлену 47-ту бригаду відходити на захід.

Російські розвідники й оператори дронів, які спостерігали за позиціями, що їх раніше займала 47 бригада, очікували побачити в тих самих окопах свіжі війська 115-ї. Але там нікого не виявилося.

Для 30-ї мотострілецької бригади ЗС РФ це була можливість захопити вузький виступ, який на карті має вигляд ножа завдовжки 7 км, що встромляється в українську лінію оборони.

За словами журналістів, прорив росіян міг би повалити всю українську лінію оборони на захід від Авдіївки та змусити десятки тисяч українських військових і, можливо, сотні тисяч мирних жителів тікати з Донецької області.

Єдина причина, через яку росіяни не просунулися глибше в тил ЗСУ минулими вихідними, в тому, що 47-та бригада, яка йшла, повернулася на позиції.

Хороша новина для українських сил у тому, що готуються постачання додаткових боєприпасів. І, за повідомленнями, велика партія М2 Bradley, коли Конгрес США, нарешті, схвалив нову військову допомогу.

За оцінками ISW, російські війська, судячи з усього, націлені на масштабний прорив українських позицій на північний захід від Авдіївки. Але нова партія військової допомоги для України може цьому перешкодити.

Спокій на фронті України після нещодавніх подій в районі Очеретного Донецької області дав можливість подивитися на потенційну катастрофу, яку вдалося уникнути. Російські війська майже прорвали українську лінію оборони, що створило серйозну загрозу для міста Покровськ та його мешканців. Звіряючись з тим, що подібний прорив міг би викликати евакуацію десятків тисяч військових та цивільних осіб, необхідно визнати, що Україні вдалося уникнути надзвичайної ситуації.

Збройні Сили України проявили високий рівень бойової майстерності, утримуючи лінію оборони навіть у найскладніших умовах. 47-ма окрема механізована бригада, яка є однією з найкращих в українській армії, змогла зупинити прорив російських військ, використовуючи всі свої можливості та відданість. Не слід забувати і про підтримку, яку надавали союзники, зокрема Сполучені Штати Америки, які поставляли додаткове озброєння та боєприпаси, що стало важливим фактором у відбитті атаки.

Проте, небезпека ще не минула. Російські війська можуть намагатися відновити атаку, і Україні слід бути готовою до будь-яких можливих сценаріїв. Наприклад, можливе використання танкової дивізії РФ для посилення нападу, що створить додаткові труднощі для українських сил.

Тим не менш, важливо залишатися мобільними та готовими до будь-яких випробувань, а також не забувати про важливість міжнародної підтримки українському війську. Спільна діяльність з партнерами та союзниками може допомогти утримати російську агресію та забезпечити безпеку на майбутнє.