Президенту Росії Володимиру Путіну не пред’являли підозр у справі про Іловайську трагедію через функціональний імунітет. Про це заявив у вівторок, 31 серпня, глава департаменту з нагляду за кримінальними справами щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Рудь.

“На сьогодні згадана особа не залучена українськими правоохоронними органами до кримінальної відповідальності, оскільки, по-перше, існує так званий функціональний імунітет. Йдеться про міжнародне право”, – повідомив він.

Він пояснив, що міжнародне право визначає функціональний імунітет для перших осіб держав, прем’єр-міністрів, міністрів закордонних справ, а також глав і співробітників дипломатичних місій.

“Так-ось, на час виконання ними повноважень вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності”, – зазначив Рудь.

За його словами, існують прецедентні рішення, зокрема, Міжнародного суду ООН у справі Конго проти Бельгії, де суд чітко визначив, що є функціональний імунітет щодо таких держав.

“Тому наші дії з приводу притягнення до кримінальної відповідальності на цьому етапі однозначно викличуть позов Російської Федерації проти України в Міжнародний суд ООН, який, щодо світової практики буде не на нашу користь. Крім того, ми розуміємо, що Інтерпол не оголошує за такими статтями в розшук. Ми розуміємо, що є Міжнародний кримінальний суд, який у своїй діяльності не керується ніякими імунітетами. І ми активно співпрацюємо з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в цьому напрямку. Передаємо відповідні аналітичні документи та інформацію”, – додав він.