Збройні сили України ведуть важкі бої в районі залізниці біля Кліщіївки Донецької області. Через неї відбувається постачання окупаційних сил РФ.

«Зараз там ідуть важкі бої в районі залізниці. Залізниця знаходиться також під постійними артилерійськими пострілами як їхніми, так і нашими. Не можна сказати, що вони контролюють прямо повністю залізницю», —  повідомив в ефірі «Радіо Свобода» начальник прес-служби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

За його словами, Сили оборони України наразі намагаються закріпитися на цій ділянці, щоб «повністю вже відбити у окупантів будь-які напрями просуватися на цьому напрямку і залізниця була наша».

У зимової погоди можуть бути як свої плюси, так і мінуси для кожної зі сторін війни, вважає британський військовий аналітик Майкл Кларк, повідомляє Sky News.

За словами колишнього директора аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), бруд і мокра земля ускладнюють виїзд танків і бронетехніки з доріг.

На дорогах переміщення бронетехніки уразливіші та передбачуваніші, вони рухаються довгими колонами та стають легко доступною мішенню авіації та артилерії.

«Рух піхоти вперед також відносно ускладнений через бруд, якщо порівнювати із солдатами в окопах, яким легше працювати, навіть коли земля сира», — зазначив Кларк.

За його словами, коли земля замерзне, танки знову зможуть розосередитися по горизонталі. Він також зазначив, що військові в окопах і на оборонних позиціях сильно страждають від морозу, якщо одяг, спорядження та харчування неякісні.

Без листя на деревах втрачається основна частина природного захисту — звідси більша вразливість перед розвідувальними дронами та мінометними обстрілами.

«Узагалі зимова погода ускладнює наступальні операції. Але це також пора року, коли моральний дух, підготовка, оснащення та організаційні відмінності між арміями проявляються особливо різко», — зазначив він.

Росіяни тягнуть час до приходу зими, українці, зі свого боку, вважають, що в них достатньо локальної підтримки, щоб подолати опір ЗС РФ, пояснив британський аналітик.

Однак наша військова техніка є набагато кращою, тому в українців є більше шансів для маневру і для подальшої перемоги.

Західна техніка відрізняється від російської тим, що вона більш маневрена, а це — одна з головних якостей у сучасній війні. Кількістю зараз перемогти не можна. Таку думку сьогодні, 21 вересня, висловив ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР Олександр Зеленько.

За його словами, західна техніка дає можливість вижити екіпажу.

“Втратити техніку можна, втратити екіпаж ми не можемо. І головне, нижня і середня ланка командирів можуть розрахувати, куди зараз потрібно кілька танків, куди зараз потрібно кілька БМП, куди направити вогонь артилерії навіть в економному режимі. Росіяни б’ють по квадратах, б’ють методично по всій лінії фронту, по одному і тому ж місцю. Потім переносять далі й далі. Наші навчилися за цей час маневрувати та використовувати плюси західної техніки, завдавати удар там, де вони приносять максимальний ефект”, — зазначив Зеленько в ефірі телеканалу FREEДОМ

Він вважає, що успішна війна — це маневрена війна.

“Потрібно створити на дуже вузькій ділянці перевагу, отримати виконання завдання і рухатися далі, шукати знову слабкі місця противника. При такому веденні війни противник практично не встигає затикати всі дірки, а виставити, припустимо, через кожні два метри по одному танку — у росіян такої кількості танків, техніки, артилерії та всього іншого немає”, — висловив своє бачення операцій колишній розвідник.