Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан висловив думку, що ЗСУ починають працювати над кожним із чотирьох шляхів, які ведуть в Крим, тож росіяни намагаються вберегти бодай один.

Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан у щоденному зведенні з фронту на 24 Каналі розповів, що росіяни починають працювати над тим, щоб уберегти бодай один зі шляхів. Крім того, видання Politico повідомляє, що призначення Умерова на посаду міністра оборони свідчить про те, що Київ твердо налаштований повернути Крим.

Світан зазначив, що до Криму ведуть 4 шляхи:

Кримський міст, по якому було завдано вже 2 удари, і, схоже, третій повністю зруйнує його.

Сухопутний коридор через Південь України, над перерізанням якого активно працюють ЗСУ.

Повітряний «міст». За допомогою літаків Іл-76 росіяни можуть перекидати в Крим живу силу, техніку й озброєння, але й до них уже завітала «бавовна».

Морський шлях. Росіяни можуть переміщати все необхідне до Криму на великих десантних кораблях, однак українці почали полювати вже й за ними в Чорному морі, тож окупанти й ховають їх у Новоросійську.

До резиденції Путіна в Твері завітали дрони. Вони цілком можуть подолати відстань у 700 кілометрів. До Москви – 500 кілометрів, а ламаними шляхами – 700. Ураховуючи, що летіло всього кілька дронів, це очевидно були розвідувальні БпЛА.

Вони вираховують, де розташована ворожа ППО. Тож днями можна очікувати масованої атаки по території Росії. Зокрема, і по резиденції Путіна. Це абсолютно легальна військова ціль. Там є охорона, це центр збору даних, центр зв’язку тощо.

Є інформація про те, що окупанти починають розкрадати майно в Токмаку. Крім того, полковник запасу ЗСУ зауважив, що за інформацією Міноборони, росіяни не збираються зимувати на окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя.

Вони умовно не закуповують вугілля, не готують теплотраси для своїх військ. Не працюють над цим і «цивільні адміністрації». Крім того, росіяни вже починають укріплювати Маріуполь, трасу Донецьк – Волноваха – Маріуполь і вхід у Крим.

Генерал армії України, екс-глава Зовнішньої розвідки України (з 2005 по 2010 роки) Микола Маломуж розмірковує так:

«Запорука визволення Криму – активні наступальні дії на півдні материкової України. І тут складаються добрі передумови. Є тактичні успіхи на Бердянському, Мелітопольському напрямках. Але можуть бути й інші операції, не такі видні, як ті, що ми спостерігаємо зараз у районі Роботино, Малої Токмачки тощо. Йдеться про більш широкомасштабні операції в Херсонській області, про спецоперації в тилу ворога. І, звісно, потужна вогнева стратегічна кампанія зі знищення резервів супротивника. Як це сталося 23 серпня, коли було завдано удару по стратегічному комплексу С-400. Це добре спланована операція. І перший випадок, коли такий потужний комплекс знищено».

Ідуть удари по аеродромах, складах з боєприпасами, нафтобазах, Чорноморському флоту РФ і Керченському мосту, нагадує генерал. Тим самим комплексно готується ґрунт для проведення операції у Криму. Але для того, щоб вона мала успіх, мають бути створені передумови на материку, наголошує експерт виданню Коментарі.

 «Оточення ворожого угруповання, його знищення чи вимушення до відступу через перешийок – до Криму. Коли ми переріжемо сухопутний коридор, постачання противник зможе здійснювати лише морем (де ми все частіше завдаємо несподіваних ударів) або через кримський перешийок. А він перебуватиме під нашим вогневим впливом завдяки далекобійним ракетам, які вже маємо та ще можемо отримати», – зазначає Микола Маломуж.

За його словами, знищуючи всі сили та засоби на перешийку, у разі «котла» є перспектива для початку звільнення Криму.