Голова українського парламенту Андрій Парубій підписав закон, який зобов'язує УПЦ Московського патріархату вказувати у своїй назві приналежність до РПЦ.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Тепер підписаний спікером документ, за процедурою, направляється на підпис президенту Петру Порошенку.

Відповідний законопроект 20 грудня народні депутати підтримали 240 голосами підтримали.

Згідно з ними, нинішня Українська православна церква (Московського патріархату) не зможе називатися українською і буде зобов’язана включити до своєї назви слово «російська». Частина українського політикуму сподіваються, що це сприятиме переходу парафій до Православної церкви України (ПЦУ), створеної Об’єднавчим собором 15 грудня у Києві. Натомість інші політики, здебільшого проросійські, лякають тим, що це, навпаки, призведе до протистояння між вірянами. Власне вони так оцінюють весь процес створення незалежної православної церкви в Україні.

Українська православна церква лише починає своє становлення. Ще не існує її керівних органів, і ще не всі питання вирішені щодо приналежності храмів. Про це у розмові з кореспондентом Радіо Свобода говорив глава ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній. За його словами, попереду ще тривалий діалог із вірянами та парафіями церкви, яка донині називала себе українською православною і діяла під проводом Московського патріархату.

«Нам потрібно довершити повноцінне єднання. Ми отримаємо томос, сформуємо всі відповідні керівні органи цієї церкви. Багато є роботи з формування. Це нова структура. Ми будемо втілювати в подальшому реформування, але спокійно, мудро, виважено. Потрібно працювати так, щоб це об’єднувало, а не роз’єднувало», – сказав предстоятель новоствореної церкви.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, что народні обранці побилися в сесійній залі відразу після прийняття закону, який зобов'яже Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) вказати приналежність до Російської церкви в офіційній назві.

Онлайн-трансляцію вів телеканал «112 Україна».

Представник «Опозиційного блоку» Нестор Шуфрич зірвав з трибуни плакат з написом «Агента Путіна Медведчука – під суд». Після цього нардеп з «Народного фронту» Юрій Береза ​​накинувся з кулаками на Шуфрича. До бійки приєдналися і інші нардепи.

Після бійки голова парламенту Андрій Парубій оголосив перерву, який за часом майже збігається з перервою, передбаченим регламентом ВР.