Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський вже вкотре відвідав Бахмутський напрямок.

Такий візит на лінію фронту для командувача є дуже важливим, тому що дає змогу оцінювати ситуацію на гарячій ділянці не тільки за картами та стратегічними доповідями, але й конкретно на місцевості.

Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж.

Він звернув увагу, що командування на місцях проводить нараду з командирами, спілкується з провідними оперативними працівниками, які планують операції, і, звичайно, слухає бійців.

“Тобто це володіння реальною ситуацією на місці. Це координація роботи між командирами підрозділів й між різними видами та родами Збройних сил. Це дуже важливо для командувача, щоб він не тільки передав це по радіо, іншими засобами зв’язку, а саме бачив їх в обличчя, міг почути від них пропозиції, враховував у стратегічних операціях оборону”, — зазначив Маломуж.

Друга складова таких візитів командування на фронт, на думку ексглави Служби зовнішньої розвідки, — підвищення бойового духу.

“Коли бачать, що командир разом із ними, коли він наражається не тільки на небезпеку, але й бере участь і планує операції. Це, звичайно, вселяє впевненість. Ефективність бойових дій з оборони та з контрнаступу збільшується”, — вважає він.

Маломуж додав, що, приїжджаючи на лінію фронту, Сирський дивиться на обстановку, і це дає змогу краще спланувати й підготувати проведення контрударів і наступальної операції.

Нагадаємо, напередодні після поїздки у Бахмут командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що російські загарбники не полишають спроб захопити місто, завдання українських  сил – виснажити ворога та завдати йому великих втрат.

“Росіяни намагаються сконцентрувати головні свої зусилля на Бахмутському напрямку. Вони не залишають спроб оточити та захопити місто. Зараз противник кинув всі свої найкращі підрозділи, щоб добитись перемоги. Наша задача – знищити якомога більше ворогів і створити передумови для того, щоб можна було перейти до наступальних дій. Треба поставити крапку по тих підрозділах, які стоять перед військами ЗСУ у Бахмуті”.

Сирський додав, що під час відвідувань військ він спільно з командирами узгоджує плани, які матимуть реальний результат не на карті, а на полі бою.

Командувач підкреслив, що завдяки героїзму і професійності, українські військові утримують фортецю Бахмут всупереч різним термінам та прогнозам.

Також, за його словами, оборонці ретельно вивчають вразливості окупантів, щоб якнайефективніше застосовувати проти них силу.

“На сьогодні наше головне завдання – виснажити переважаючі сили противника та нанести йому тяжких втрат. Це дасть змогу створити необхідні умови, які сприятимуть звільненню української землі та пришвидшать нашу перемогу”, – підсумував Сирський.

У той же час розвідка Великої Британії заявила, що наступ РФ на Бахмут практично зупинився. Причиною стало виснаження російських військ.

“Росія перемістила свій оперативний фокус на Авдіївку, що південніше Бахмута, і на сектор Кремінна-Сватове на півночі. Це райони, де Росія, імовірно, прагне лише стабілізувати свою лінію фронту”, – йдеться в повідомленні.

Розвідка Британії зазначає, що зміщення уваги росіян на інші напрямки свідчить про загальне повернення до більш оборонного оперативного плану після непереконливих результатів від їхніх спроб провести загальний наступ із січня 2023 року.