На тлі численних невдач окупантів на фронті, російська “верхівка” вже зводить рахунки між собою

Так, у спробах взяти Бахмут, росіяни роблять його непридатним для життя, водночас поступово відтягуючи сили від міста у бік Соледара – таким чином вони намагатимуться тиснути на місто з півдня та півночі.

Про це в етері одного з телеканалів розповів Ярослав Лисенко, боєць батальйону “Свобода”.

За його словами, загарбники зрозуміли, що «щодня класти 500 чмобіків у Бахмута і не отримувати нічого – просто безглуздо». Саме тому вони дещо змінили тактику та спробують взяти місто в таке собі півкільце.

«Навіть уже Пригожин визнає, що місто стало фортецею, брати яку проблематично та дорого. У них закінчуються ресурси, мабуть, потік професійних головорізів для «Вагнера» став вичерпуватися, тому окупанти коригують свою тактику, намагаючись тиснути на Бахмут з півдня і півночі», – розповів військовий, наголосивши, що сенсу в цьому особливо немає, але Шойгу та Пригожину потрібно показати хоч якийсь результат.

На думку Лисенка, ці персонажі та подібні до них давно вже не про Бахмут думають, а подумки ділять територію «після Путіна». Він додав, що кожен більш-менш впливовий гравець у РФ має свою особисту армію, яку потрібно озброювати і забезпечувати.

«І тут на перший план виходить проблема дефіциту та нестачі снарядів. Звідси й ростуть «ноги» біля повідомлень про те, що Шойгу з Герасимовим, щоб утопити Пригожина, просто шкодують для «Вагнера» снаряди, щоб головорізи «кухарі» ще швидше видихнулися і остаточно сіли в калюжу», – підсумував Ярослав Лисенко.

Окрім того, про те, що у Кремлі існує внутрішній конфлікт розповідав і військовий експерт, полковник ЗСУ Петро Черник 

“Пригожин вже не просто кухар Путіна, він вже доволі велика політична одиниця. Пригожин насправді обкатує персональну армію. Те, що у Кремлі вже давно триває боротьба за важелі впливу, яка виходить зараз на нову фазу обертів, є свідченням того, що Шойгу теж почав створювати свою окрему армію. Рано чи пізно ці отруйні павуки зжеруть один одного, і одна із веж загине. Тому, що не може бути так, що немає винуватого за програш у війні”, – пояснив Черник для одного з телеканалів.

За його словами, РФ розвалиться через військову поразку в Україні.

“Питання лише у тому, коли війна логічно завершиться. У РФ неможлива зміна влади знизу, тобто якісь громадянські путчі. Якщо путч і можливий, то тільки під строгим управлінням однієї з веж. Не маю сумнівів, що у Росії обов’язково відбудеться заколот. Питання лише в тому, яка вежа зробить це першою. Але Путін ще тримає баланс між вежами”, – додав експерт. 

Додамо, що і російський диктатор путін теж втратив контроль над власним оточенням, яке відкрито веде боротьбу за вплив в Кремлі і в перспективі – за його місце. Для Росії це означає “початок руйнування державної машини”.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов 

Експерт прокоментував відео, на якому бійці ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина обматюкали керівника генштабу РФ Валерія Герасимова за погане забезпечення. За його словами, Пригожин і його союзник Рамзан Кадиров “хочуть виставити Шойгу і Герасимова перед Путіним, що ті не здатні навіть забезпечити належне постачання для військ, які воюють”.

“Путін вже не володіє ситуацією, система керує… Пригожин сьогодні в такому становищі, що може дозволити собі все, що завгодно. Ми спостерігаємо початок руйнування державної машини РФ. Який би не був поганий Шойгу чи Герасимов – вони посадові особи, держслужбовці вищого рівня. А президент у будь-якій країні – гарант конституції… Якщо не подобається Герасимов – відправ у відставку. Але ніхто не може виливати такий бруд на посадових осіб. Якщо Путін мовчить, то він нічого не може зробити”, – пояснив Жданов.

За словами експерта, в оточенні Путіна вже починається відкрита боротьба за місце – “поки що поруч з Путіним, але в перспективі боротьба буде переростати за місце Путіна”.

“Пригожин, маючи розкручену, забезпечену і укомплектовану ПВК “Вагнер” може дозволити собі все, що завгодно… Сьогодні він матюками обклав Шойгу і Герасимова, завтра він матюками обкладе Путіна”, – заявив він.

Жданов додав, що Пригожин і Кадиров “мають шалений вплив, і з кожним днем цей вплив буде зростати за рахунок приватної армії під їхнім командуванням”.