Той факт, що міністр оборони Росії Сергій Шойгу почав говорити про 2025 рік як рік, до якого РФ нібито може досягнути усіх цілей війни, вказує на те, що Кремль встановлює якісь рамки тривалості і скоро може бути потужний жест доброї волі по всій лінії фронту.
Кремль не хоче втягнутися у довготривале протистояння. Таку думку висловив військовий експерт Іван Киричевський в інтерв’ю українському виданню.
«Якщо виходити з того, що зараз говорять у РФ, я пропоную звернути увагу на слова міністра оборони РФ Шойгу, який заявив, що всіх цілей війни можна досягти до 2025 року. Звісно, він не уточнив, які ж там цілі, але просто той факт, що міністр оборони РФ, фактично друга людина в Кремлі, яка відповідає за ведення і планування військової операції уже публічно говорить про 2025 рік, означає, що, схоже, Кремль певну рамку тривалості бойових дій може ставити», – зазначив Киричевський.
За його словами, РФ не хоче довготривалої війни, тому що для неї це буде виснажливо у ресурсах.
Проте поки що рано говорити, чи може війна завершитися у 2024 році, наголосив військовий експерт.
«Але говорити, що у 2024 році точно закінчиться війна, тут зарано, як і обіцяти, що війна затягнеться на роки чи на десяток років – ще не склалася зовнішня рамка подій, яка дозволила б обґрунтувати ті чи інші сценарії», – зазначив він.
Експерт також переконаний, що Захід недооцінює ресурси РФ у зброї, вона здатна обійтися без ленд лізу від Китаю чи Північної Кореї щонайменше два роки.
Росія вже у жовтні може домовитися з Іраном про постачання балістичних ракет Fateh-110 и Zolfaghar з дальністю від 300 км.
Військовий експерт Іван Киричевський також розповів, чи зможе Україна збивати іранські ракети, чому «мопеди» з турбореактивним двигуном стане краще чутно у повітрі та чи отримає їх Росія.
«Проблема з будь-якими балістичними ракетами, які є в розпорядженні росіян, може опинитися в тому, що в нас вкрай мало ракетних комплексів, здатних збивати балістичні цілі. Наскільки відомо, в нас для цього має бути кілька комплексів Patriot та кілька французьких комплексів SAMP-T. І це, в принципі, все. Чому іноді виникає проблема, що надзвукові крилаті ракети «Онікс», які летять на Одесу, немає чим збивати? Або як було офіційно визнано, що досі не вдалося збити крилату надзвукову ракету типу Х-22? Або чому, наприклад, не вдається збивати ті самі балістичні «Іскандери» під час ударів окупантів на сході чи півдні? Тому що ми маємо недостатньо зенітно-ракетних комплексів, які могли б боротися з такими повітряними цілями», — зауважив експерт.
Іван Киричевський додав, що виникає нюанс в тому, що не факт, що росіянам потрібні балістичні ракети. Бо, можливо, від Ірану їм потрібна трохи інша зброя.
«Тим більше, що не зовсім зрозумілою виглядає постановка питання від деяких західних аналітиків, що Іран так хоче продати балістичні ракети Росії, у якої, на жаль, балістичних ракет і так стало занадто багато. Якщо виходити навіть із тих даних, які наводило Головне управління розвідки наприкінці минулого місяця (і які можуть виявитися неповними), у росіян уже на той момент загалом було 270 балістичних і крилатих ракет до комплексів «Іскандер», проти яких наша ППО доволі часто виявляється безсилою», заявив військовий експерт.
Чому це важлива цифра?
«Тому що у січні 2022 року, в розпал в російських ударів по енергетичній інфраструктурі, у запасі росіян налічувалося всього 144 ракети до комплексів «Іскандер», при тому що тоді середньомісячний темп виробництва складав приблизно до пʼяти балістичних і до двох крилатих «Іскандерів» на місяць. Зараз їхні темпи виробництва виросли до 30 балістичних і 12 крилатих «Іскандерів» на місяць відповідно,» — додав Киричевський.