Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс застерегла РФ, що та зіткнеться з “важкими економічними наслідками”, якщо зайде на територію України.

Про це дипломатка розповіла в інтерв’ю для BBC.

Глава британської дипломатії зазначила, що зустріч міністрів закордонних справ G7 в Ліверпулі в ці вихідні продемонструє єдність і дасть зрозуміти, що такий крок РФ був би нічим іншим як “стратегічною помилкою”. Трасс також зазначила, що Британія та її союзники повинні “стримати Росію від такого курсу дій”.

Напередодні зустрічі G7 Трасс провела переговори з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Лондоні. На запитання, чи може вона виключити військову відповідь на російську агресію, Трасс відповіла, що Британія працює з Україною над “обороноздатністю та безпекою”.

“Ми надаємо їм підтримку. Ми також працюємо, щоб допомогти їм з їхньою енергетичною стійкістю. Таким чином, вони не залежать виключно від постачання російських енергоносіїв. І саме таким чином ми, зрештою, допоможемо Україні”, – зазначила дипломатка.

Трасс повідомила, що Велика Британія та ЄС намагаються знизити залежність західних економік від російських енергоносіїв, а газопровід “Північний потік – 2” буде великою “проблемою”, якщо Росія нападе на Україну.

“Нам абсолютно необхідно зменшити залежність від російського газу та енергії. І це має бути частиною загальної стратегії зменшення залежності від неринкової економіки, зменшення залежності від зловмисних суб’єктів та забезпечення того, щоб вільний світ міг мати стратегічну незалежність, необхідну для виживання та процвітання”, – додала міністр.

А от естонський депутат Європарламенту Ріхо Террас вважає, що президент Росії Володимир Путін не проґавить можливості напасти на Україну, хоч би якими санкціями йому загрожували. Про це Террас заявив в ефірі Delfi.

На думку політика, Росія обрала сприятливий час для підготовки вторгнення: у Франції скоро вибори президента, у Німеччині відбувається зміна канцлера, а президент США, на думку депутата, не проявив себе з сильного боку.

«Бажання Росії нав’язати свій порядок денний сьогодні більше, ніж у попередні роки. Цьому передували довгі приготування. Ситуація також сприятлива. Франція перебуває у стані передвиборної боротьби, у Німеччині немає канцлера, президент США також не проявив себе сильно. Вже з літа Росія займається ескалацією в різних регіонах. У Європі, наприклад, зараз говорять про ціни на електроенергію, на яку також дуже явно вплинув Володимир Путін. В останні тижні в центрі уваги знаходиться Білорусь, і це теж було організовано з метою зміни архітектури безпеки ЄС під себе, тому що Путін вважає, що він може це зробити», — зазначив Террас.

Террас не вірить, що будь-які санкції можуть зупинити президента РФ.

«Біля кордонів України явно йде підготовка до військової операції. Я не вірю – хоч би якими санкціями погрожували Путіну, – що він проґавить можливість вторгнутися до України. Моє внутрішнє почуття підказує, що гряде війна», – наголосив Террас.

На думку депутата, РФ має низку цілей в Україні, які вона сподівається досягти силою. Якщо Кремль знатиме, що втручання Заходу не буде, то 100 000 осіб на Донбасі явно націлені на з’єднання з тимчасово окупованим Кримом, вважає він.

«Можливо, своєю поведінкою останніх років Росія в якось навчила Захід. І війну в Грузії можна було передбачити за півроку до початку. Напад на Україну теж здавався чимось нереальним, але перші ознаки можна було помітити вже у грудні 2013 року. Тоді ми нічого не змогли з ними вдіяти. Мета Росії не обмежується ближнім зарубіжжям, вона хоче перебудувати всю архітектуру безпеки таким чином, щоб Росія мала вплив на своїх сусідів і мала буферну зону, щоб у країнах Балтії не було військової присутності ні НАТО, ні США», — пояснив політик.