За минулий тижень на Бахмутському напрямку звільнено 2 кВ.км. Загалом звільнена під Бахмутом площа складає 51 кВ.км.

Про це повідомила Ганна Маляр на своїй сторінці в Телеграм.

Окрім цього вона додала, що на Куп’янському напрямку противник здійснює пошук слабких місць в нашій обороні. Силами оборони успішно відбито атаки противника в районі Новоселівське Луганської області області.

«На Лиманському напрямку противник продовжує перегрупування військ, наступальних (штурмових) дій не вів», — йдеться у повідомленні.

На Бахмутському напрямку противник безуспішно намагався прорвати нашу оборону в районах Оріхово-Василівки, Богданівки, Кліщівки, Курдюмівки Донецької області.

«На цьому напрямку наші війська звільнили Андріївку та Кліщіівку. Але ворог намагається з усіх сил повернути втрачені позиції. Тож, наші бійці стримують там атаки ворога та закріплюються на досягнутих рубежах», — зазначає Маляр.

За словами заступниці міністра оборони наступ на Бахмутському напрямку здійснюється силами, якими ми обороняємось. Тобто без створення наступального угруповання, без застосування додаткових ресурсів та матеріальних засобів. Це можливо лише завдяки майстерності Командувача ОСУВ Хортиця, Штабу — який працює 24/7, та мужності наших бійців.

На Авдіївському, Мар’їнському напрямках противник безуспішно намагається встановити повний контроль над населеним пунктом Мар’їнка та оточення населеного пункту Авдіївка Донецької області.

Ворог вів безуспішні наступальні дії в районах Керамік, Авдіївка, Сєверне, Мар’їнка, Донецької області.

Додамо, Сили оборони України 17 вересня звільнили село Кліщіївка на південь від Бахмута та продовжили успішні наступальні дії на інших ділянках Бахмутського напрямку. Також воїни провели обмежені наземні атаки на лінії Авдіївка – Донецьк і просунулися далі на схід від Красногорівки.

Окупанти, втративши контроль над позиціями, намагалися контратакувати, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Хід боїв проаналізував Інститут вивчення війни.

Село Кліщіївка розташоване за 7 км на південний захід від Бахмута. Напередодні речник Східної групи військ ЗСУ капітан Ілля Євлаш заявив, що українські сили звільнили населений пункт. Упродовж дня самі військові опублікували кілька відео, на яких підтвердили сказане.

На думку аналітиків, офіційні заяви України про звільнення свідчать, що Сили оборони вільно діють у населеному пункті. Нині російські провоєнні блогери заперечують факт звільнення Кліщіївки українськими силами та стверджують, що ЗСУ «контролюють лише південну й центральну частини» села.

Водночас один пропагандист зазначив, що російські війська «закріпилися біля залізниці на схід і північний схід» від населеного пункту, але не утримують позиції в ньому самому.

В ISW підкреслили, що 17 вересня російські війська контратакували в районі Бахмута, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Український Генеральний штаб повідомив, що ЗСУ відбили п’ять атак окупантів у районі Кліщіївки та Білої Гори (14 км на південний захід від Бахмута), а також відбили контратаки російських військ біля Андріївки та Курдюмівки (13 км на південний захід).

Та і це ще, як виявилось не все.  
Загалом, з початку наступу ця цифра складає 261,7 кВ. км.

На Запорізькому та Херсонському напрямках ворог в обороні. Продовжує обстріли.

Сили оборони відбили атаки противника в районі Новомихайлівка, Новодарівка, Новоданилівка Запорізької області.

На Півдні ми продовжуємо ведення  наступальної операції на Мелітопольському напрямку.
Є успіх в районі південніше та східніше Роботине. Наші зараз там закріплюються на досягнутих рубежах.