Українське суспільство не підтримувало і не підтримувало спроб перевороту в нашій державі, про це в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке було опубліковано вчора, заявив Президент України Володимир Зеленський.  Раніше Зеленський анонсував спробу держперевороту на початок грудня і припустився причетності до цього олігарха Ріната Ахметова, протистояння якого з Банковою загострюється.

Також глава держави в інтерв’ю “плюсам” звернув увагу, що деякі олігархи намагаються шантажувати владу можливими вимкненнями тепла та електроенергії в окремих регіонах України. Ахметову доведеться схвалити правила гри Зеленського. 

 А протести 1 грудня чітко показали, що люди не готові підтримувати такі рухи. Що вони не бачать жодної “зради” та підстав виходити на вулиці. Тому це і виявилася найкоротшою безморозною акцією частини опозиції, – зазначає Директор Департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПІ)  Ігор Петренко для Comments.ua.

На  думку експерта, ситуація з Ахметовим, швидше за все, буде врегульована або до кінця поточного року, або на початку наступного.

Ахметов почав втрачати сотні мільйонів на своєму бізнесі.  Тому Ахметову доведеться схвалити правила гри Зеленського. Але це не означає, що Ахметов перестане точити зуб на президента та його команду. І за умови ослаблення позицій Зеленського він може згадати йому все, – наголошує Ігор Петренко.

Якщо раніше Рінат Ахметов займав лояльну позицію до Володимира Зеленського, то у вересні 2021 року все кардинально змінилося, він приєднався до ідеологічних опонентів чинного президента та розпочав відкриту інформаційну війну. Причини – закон про олігархів та відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.