Як нагадав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, президент України Володимир Зеленський пообіцяв не використовувати F-16 для просування на російську територію. Втім, велика частина Чорного моря належить Україні, а тому російському Чорноморську флоту варто приготуватись.

Він зазначив, що Україну не цікавить російська територія і, якщо ми пообіцяли, то дотримаємось обіцянки. Але у заяві Байдена є цікава деталь – українці обіцяють використовувати F-16 над своєю територією, а це означає також Чорне море.

“Літак F-16 – це убивця всіх кораблів Росії. Бойовий радіус літака дозволяє діставати до будь-якої точки на Чорному морі, а тому російським військовим кораблям варто втікати. Але велике питання, чи випустить їх Ердоган?”, – заявив Світан 24 Каналу.

Також він не виключив використання авіації проти військових об’єктів у Білорусі та Придністров’ї, якщо вони надаватимуть свою територію для російських військ.

Важливо, вважає Світан, щоб нас навчало якомога більше країн, адже велику роль у цьому відіграє наявність наземних тренажерів. Їх загалом у світі небагато і кожна країна має свої для навчання своїх пілотів. Саме тому, щоб навчити велику кількість пілотів одночасно потрібно застосувати всі наявні тренажери.

“Льотчику, який вже літав на інших типах літаків, набагато легше і ефективніше навчитись на наземному тренажері. Те, що нас навчатимуть десяток країн – означає, що ми матимемо у розпорядженні два – три десятки тренажерів. Навчитись можна буде і швидше, ніж за 4 місяці”, – прокоментував військовий експерт.

Сили оборони України фіксують конкретні рухи, конкретну концентрацію автівок і людей на головних напрямках, а також через Кримський міст, який має для росіян сакральне значення, чим й і небезпечний.

Кримський міст — це небезпечний об’єкт і певною мірою сакральний для росіян, тому вони використовують різні варіанти виїзду. Подробиці повідомила в етері телемарафону Наталія Гуменюк, керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування Південь.

З її слів, ситуація для росіян на тимчасово окупованому півострові вже не така радісна, як це було раніше. Наразі Сили оборони України фіксують конкретні рухи, конкретну концентрацію автівок і людей на головних напрямках.

“Поступово у них відбувається усвідомлення і рух у відповідному напрямку”, — сказала Гуменюк.

За її словами, окупанти намагаються вивезти з Криму все те, що їх пов’язувало всі ці роки. Вона наголосила, що представники окупаційної влади прагнуть приховати сліди своїх злочинів. Зі слів представниці ЗСУ, загарбники відповідатимуть за свої дії на півострові. Гуменюк назвала не менш важливою й ідеологію, яка впливала на їхнє мислення.

“Не усі, хто дійсно на сьогодні перебуває в Криму, вважають, що Крим анексований і Крим під окупацією — їм і потрібен цей вихід”, – пояснила вона.

Нагадаємо, експерт Олег Катков розповів, що крилаті ракети Storm Shadow кращі за ATACMS, бо мають досконалішу систему наведення на цілі, а також можуть вражати рухомі об’єкти. Вони можуть стати “сюрпризом” для Керченського мосту. З його слів, ракета має запрограмований маршрут, через що здатна оминати протиповітряну оборону ворога. Ефективність Storm Shadow — 97%.

Також 22 травня в Офісі Президента поділилися подробицями звільнення Криму. Українські військові, як зазначив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, мають право використати всі можливі військові сили при деокупації територій та півострів не стане винятком. Це прямий обов’язок держави.