Президент США Джо Байден назвав «суттєвою» перемогою України повернення Херсону під контроль ЗСУ після тривалої російської окупації та запевнив, що Сполучені Штати не прагнуть вести жодних переговорів про Україну без неї.

З відповідною заявою він виступив у понеділок під час пресконференції на Балі, де зустрічався з китайським лідером, повідомляли в  Білому домі.

«Насамперед це була значна, суттєва перемога України. Суттєва перемога. І я можу лише аплодувати мужності, рішучості та боєздатності українського народу й українських військових»,- зазначив глава Білого дому на прохання прокоментувати, що означає для нього повернення українськими силами контролю над Херсоном.

Байден підкреслив, що українці є неймовірними. У цьому зв’язку він зауважив, що Сполучені Штати продовжать забезпечувати український народ всім необхідним, щоби він мав можливість захищати себе.

«І ми не збираємося вести жодних переговорів (без участі української сторони – ред.). Нічого про Україну без України. Це рішення (щодо початку переговорів – ред.) має прийняти Україна»,- зауважив Байден.

Він також висловив припущення, що зараз бойова активність на фронті в Україні може «дещо сповільнитися» через погодні умови та неможливість для військових підрозділів легко пересуватися по країні.

Також зазначимо, що Україна буде відновлена після руйнувань, яких завдала їй російська війна, і міжнародне співтовариство повинно забезпечити правосуддя для рф, яка спричинила безглузді страждання для Української держави та її народу.

З такою заявою виступив під час спеціальної сесії ГА ООН у понеділок, яка затвердила резолюцію щодо репарацій Україні від рф, заступник пострпреда США при ООН Річард Міллс.

«Одного дня Україна буде відновлена, в цьому немає сумнівів. Але головне – це імператив для нас, для міжнародного співтовариства – притягти винуватців до відповідальності за ці непотрібні руйнування»,- наголосив представник Сполучених Штатів.

Він підкреслив, що резолюція, представлена Україною і близько 50 країнами-співавторами, є «критично важливим кроком» на шляху до забезпечення відповідальності рф.

 «Вона (резолюція – ред.) підкреслює важливість збору доказів на підтримку майбутніх претензій для компенсацій з боку росії в некримінальному порядку за пошкодження, загибель і значні збитки, завдані державній і приватній власності внаслідок міжнародно-протиправних дій рф в Україні»,- зауважив американський посол.

На його переконання, всі заяви противників цієї резолюції в ГА ООН, які пролунали перед голосуванням, що документ нібито не підпадає під мандат Генеральної Асамблеї, є безпідставними.

«Глава 4 Статуту ООН наділяє Генасамблею значними рекомендаційними повноваженнями по широкому колу питань. Ці рекомендації (представлені в резолюції – ред.) щодо створення реєстру заподіяної шкоди – це важливий перший крок для створення остаточного механізму позовів і судового розгляду, щоби повною мірою оцінити всі масштаби величезних втрат цієї безглуздої війни, яких зазнала Україна та її народ», – наголосив представник США.

Він підкреслив, що йдеться про досягнення правосуддя, а не про геополітичну конкуренцію. Тож, резолюція – це потужний меседжем для агресорів по всьому світу, що порушення міжнародного права й Статуту ООН матиме наслідки, і що міжнародне співтовариство притягуватиме до відповідальності всіх винних.

Також зазначимо, що Генеральна Асамблея ООН у понеділок більшістю голосів ухвалила резолюцію «Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України», підготовлену Україною за співавторства більше півсотні країн. “За” проголосували 94 країни, проти висловилися 13 країн, 74 утрималися. Проти голосували: росія, білорусь, Центральноафриканська Республіка, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, Сирія, Зімбабве.