Президент України Володимир Зеленський називає мир, ефективні інституції, інвестиції, якісну інфраструктуру та народовладдя складовими “формули майбутнього” для України.

Про це йдеться в авторській колонці Зеленського для спецвипуску журналу НВ Світ у 2020, присвяченому прогнозам світових лідерів думок на 2020 рік.

“Ми точно можемо стати найдинамічнішою країною світу. Країною з найшвидшим темпом позитивних змін – не тільки в економіці, але й у всіх сферах життя. Можемо довести, що неможливе можливо. Довести це друзям, ворогам, але перш за все – самим собі”.

Зеленський вбачає 5 складових “формули майбутнього для України”.

Перша з них – мир: “Без миру ніякого розвитку бути не може. Ми хочемо миру на наших умовах. Тобто з поверненням Україні територій і наших людей”, – заявив президент.

Другим фактором Зеленський називає “ефективні інститути та прозорі правила гри, обов’язкові для всіх”. Сюди він включає перемогу над корупцією і справедливі суди, рівність всіх перед законом, захист прав власності.

Третій фактор – інвестиції: “Тому потрібно буде прибрати непрохідні бар’єри та непотрібні регуляції, які гальмують розвиток бізнесу”.

Четвертий – “якісно інша інфраструктура”. За словами президента, це не тільки дороги, а й “усе те, що допомагає людині жити і домагатися успіху в Україні”: інфраструктура медична, освітня, цифрова та енергетична, фінансова та комунальна.

П’ятим фактором Зеленський називає народовладдя – і “не декларативне, а реальне”, щоб люди могли впливати на рішення влади – “від рівня громади до рівня президента”.