Експрезидент Петро Порошенко в інтерв’ю для видання «Настоящее время» заявив, що «вугільна справа» – вже друга справа, відкрита проти нього за статтею про державну зраду.

Перша була відкрита після телефонної розмови з Джо Байденом ще до його обрання президентом США.

«Потім вони швидко закрили справу про держзраду і почали нову», – заявив він.

Наголосимо, що Порошенко заперечує свою причетність до «вугільної справи». Так, наприклад, на думку Петра Порошенка, одним із мотивів відкриття проти нього справи за державну зраду є помста бізнесмена Ігоря Коломойського за втрачені активи.

Політик переконаний, що за ґратами не опиниться, адже, як він висловився в інтерв’ю для «Настоящего времени», головною метою розслідування є бажання його налякати.

«Я не опинюся за ґратами, не вистачить ні духу, ні сил, ні волі. Послухайте, я ж все-таки пʼятий президент, я не можу не повернутися і зрадити мільйони й мільйони голосів, які були віддані за мене і мою команду і в 2014, і в 2019», висловився політик.

Нагадаємо, Порошенко виїхав за кордон, коли ДБР планувало вручити йому підозру. У відповідь на всі запитання від «мільйонів й мільйонів людей, які віддали за нього голоси», він казав, що повернеться в Україну «за власним графіком».

Пізніше політик заявив, що планує повернутися до України 17 січня. Порошенко хоче скористатися правом народного депутата на невідкладний прийом генерального прокурора. Ірина Венедіктова, як відомо, підозру Порошенку не підписувала, бо була у відпустці. Замість неї це зробив її заступник.

Саме 17 січня суд і планує обрати йому запобіжний захід. У клопотанні для нього просять утримання під вартою із альтернативою застави в 1 млрд гривень. Саме стільки просили і для іншого підозрюваного в цій справі, нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука, але йому призначили цілодобовий домашній арешт.

Адвокати Порошенка заявили, що вже є ухвала про його затримання. У ДБР тим часом кажуть, що політик ухвилився від явки до суду, а це може призвести до обрання йому більш суворого запобіжного заходу.