Кирило Буданов, прогнозуючи подальший розвиток подій на Південному фронті зазначив, що Росія здатна обороняти свої позиції на Півдні дуже довго. Водночас окупантам не вистачає особового складу для утримання 400-кілометрової лінії зіткнення.

Про це розповів Роман Світан одному українському телеканалу. На його думку, своїми діями на початку вторгнення Росія створила невигідні для себе умови.

Він наголосив, що зараз лінія фронту простягається на понад 1000 кілометрів. Угруповання росіян становить близько 300 тисяч особового складу, і цього явно не вистачить для надійної оборони.

На думку Світана, для того, щоб надійно обороняти свої рубежі, Росія мусила б збільшити чисельність свого угруповання до 1 мільйона солдатів.

Інша важлива проблема окупантів на Півдні – нестача глибини фронту. Російське угруповання на Таврійському напрямку «обрізане» Азовським морем. Це суттєво ускладнює логістику для ворога, враховуючи, що ЗСУ мають спроможності завдавати удари по тилах окупантів.

«Російська армія не зможе втримати Херсонську та Запорізьку області через те, що ширина фронту на Півдні (400 км від Голої Пристані до Волновахи) суттєво перевищує його глибину (близько 80 км)», – пояснив Світан.

Значно легшим для Росії буде утримання Східного фронту, адже там ланцюг постачання не обмежується природними перешкодами. Тому вибити росіян з Донеччини та Луганщини буде майже неможливо без колапсу російської економіки.

Світан також прокоментував і те, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний таємно зустрівся з партнерами в Польщі. Очевидно, він розповів про негайні потреби наших військ на фронті.

Полковник запасу ЗСУ Світан підкреслив, що до активного завершення кампанії 2023 року залишилося приблизно півтора місяця. Про секретні перемовини Залужного з командувачами НАТО писало видання The Guardian.

Світан зазначив, що до осінніх дощів залишилося приблизно 1,5 – 2 місяці. Це той час, який залишився в ЗСУ для активного просування. Радше за все Залужний доповів партнерам, що потрібно ЗСУ, аби виконати план, який був намічений на 2023 рік.

Очевидно, що це боєприпаси різних видів, зокрема, й касетні. Наше завдання цього року перерізати сухопутний коридор росіян у Криму та дійти до Азовського узбережжя. Виконувати це треба з мінімальними втратами, а для цього нам треба матеріально-технічне підсилення. Очевидно, що самостійно його забезпечити українським військовим наша країна не може. Тож в цьому плані великі надії та потужна дипломатія покладається саме на західних партнерів.

Полковник запасу ЗСУ наголосив, що свого часу в Україні модифікували таку радянську ракету, як Х-35. Зокрема, збільшили дальність її ураження до 280 кілометрів. Так вийшла ракета Х-35У. Потім на її базі створили протикорабельну ракету «Нептун», яка затопила крейсер «Москва».

На базі цієї ракети можна робити, що завгодно. Там стоїть такий двигун, який може працювати й тисячу кілометрів. Тобто, все залежить від системи наведення. Вона може знищувати й морські цілі, й наземні, й повітряні.

Після деокупації Роботиного наші війська просуваються далі на Південь. Зокрема, тепер треба звільнити населений пункт Новопрокопівка. Уже за ним починається оперативний простір, де немає суцільної лінії оборони, а лише точкові пункти.

Утім нині використовувати Роботине як плацдарм для просування наші війська не можуть. Туди дістає російська армійська артилерія. Загалом ЗСУ правильно діють, що не використовують населені пункти, як опорні. Це легка мішень для окупантів, тож, наші війська обходять села та міста, беруть ворога в оточення та виганяють його.