Президент Володимир Зеленський вважає реальним досягнення кліматичної нейтральності виробництва до 2050 року.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу Президента.

“Одним із пріоритетів України є розвиток системи ефективного сільського господарства і формування глобального довіри до стандартів безпеки продовольчих продуктів”, – йдеться в повідомленні. Про це заявив Зеленський в відеовиступі на саміті ООН по продовольчих системам в Нью-Йорку.

Президент вважає, що Україна може зробити внесок в забезпечення більш стійкого і справедливого споживання, і активно працює над цими завданнями.

“Україна є одним зі світових лідерів на ринку продовольства. Тому тема саміту важлива для нас. Ми усвідомлюємо свою відповідальність у забезпеченні продовольчої безпеки. Україна – надійний партнер і навіть в самих панічних періодах поширення COVID-19 не створювала ніяких обмежень для поставок продуктів харчування” , – зазначив глава держави. 

“Нашим пріоритетом буде залишатися розвиток системи ефективного сільського господарства і формування глобального довіри щодо застосування напрацьованих стандартів безпеки продовольчих продуктів. Важливим є подальший сталий розвиток національних продовольчих систем. Маємо значний потенціал для збільшення своєї ролі в формуванні стійких поставок харчової продукції”, – підкреслив Президент.

Україна вже приєдналася до Комітету з всесвітньої продовольчої безпеки і очолила Міжнародна рада по зерну. Крім того, з 1 липня в Україні запрацював повноцінний ринок землі, – додав Зеленський.

“Це – завершення 30-річної трансформації, покликаної створити умови для функціонування аграрного сектора, що дає можливість розвиватися як малим фермерам, так і великим аграрним компаніям. Земельна реформа в Україні – це перш за все турбота про людей, які працюють на землі, готові працювати на ній все життя і передавати свою справу у спадок “, – зазначив глава держави.

Серед пріоритетів напрацьованого в Україні проекту національної дорожньої карти трансформації продовольчих систем – ініціатива “Здорове харчування для всіх”.

“Перша леді Олена Зеленська реалізує національну кампанію зі зміни харчових звичок дітей в школі. Ми раді ділитися цим досвідом в рамках Харчовий коаліції під егідою саміту” Шкільна їжа: харчування, здоров’я і освіту для кожної дитини “. Наша мета – забезпечити і фізичну, і цінову доступність здорового харчування для всіх “, – сказав Президент. Серед інших важливих завдань – рух в сторону кліматичної нейтральності виробництва. На думку глави держави, цю мету реально досягти в горизонті 2050 року.