Миколаївська область, зокрема її окупована територія — Кінбурнська коса, переживає поступові позитивні трансформації, повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Скоро там зустрічатимуть ЗСУ?

Не розкриваючи конкретних деталей, Кім вказав, що ситуація змінюється, і при цьому уточнити, на що саме він має на увазі, він не вказав.

«Нічого не можна говорити по Кінбурнській косі. Треба чекати на офіційну позицію ЗСУ. Те, що є плани, є дії вже на лівому березі — це вже знають усі. З огляду на те, що спікер збройних сил попросила не висвітлювати ситуацію на лівому березі, потрібно прислухатися. Ситуація змінюється», – сказав Кім.

Зазначимо, українські військові експерти розглядають можливі варіанти реагування російських військ на просування Збройних Сил України на лівому березі Херсонської області. Льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі і військовий експерт Роман Світан вважає, що росіяни можуть призупинити бойові дії в напрямку Авдіївки і перекинути війська на південь, але також існує й інший сценарій.

Світан вважає, що Авдіївський напрямок є стратегічно важливим для Росії, і саме тому вони можуть залишити лівобережжя. Зараз для окупантів збільшилася загроза втратити північну частину Донецька. Якщо росіяни почнуть відходити від Авдіївки, сили оборони України можуть зайти на Ясинуватський блокпост, що контролює важливі дорожні розв’язки між Донецьком, Ясинуватою і Макіївкою.

«Для них це дуже небезпечно, тому що контроль над цими розв’язками бере під повний контроль майже три міста: Ясинувату, Макіївку і Донецьк. Це висоти. У росіян зараз дилема, що робити: або втрачати лівий берег, або частину Донецька, особливо його північну частину», — заявив експерт. Він додає, що росіяни можуть навіть відійти до Криму, якщо вони впевнені у втраті Авдіївки, але це буде болючим ударом для Путіна, більш болючим, ніж втрата лівого берега.