Росіяни з лівого берега Дніпра опрaцьовують сценарій «жесту доброї волі». Це очевидно через те, що вони раніше встановили вертикальні лінії оборони з півночі на південь для захисту наступаючої армії та прикриття відступаючих російських військ до Криму. Їхні укріпрайони розташовані відповідно до цих планів, як показано на супутникових знімках. Про це розповідає військовий експерт, полковник запасу Роман Світан під час інтерв’ю українським ЗМІ.

«Певні дії, передбачені протоколами безпеки, росіяни вже виконують. Наприклад, з Олешок і Токмака вони евакуюють ближче до Криму представників окупаційної влади, колаборантів і їхні сім’ї. Вивозять і архіви. Помітно, що заходи реалізуються в межах заздалегідь затверджених планів», — зазначає Роман Світан.
За словами військового експерта, росіяни готуються до відходу з лівобережжя Херсонської області, проте реалізація сценарію залежить від багатьох параметрів.

«Один із них — наявність в української армії достатньої кількості сил і засобів. Якщо у нас буде вистачати резервів і ми почнемо просування, противник піде. Резервів у РФ уже немає — вони усі на фронті і виконують бойові завдання. Виведення будь-якого підрозділу з бою призведе лише до його послаблення, оскільки у такому випадку військові вже не зможуть виконувати свої завдання на іншій ділянці. Це призведе до оголення лінії фронту і стане згубним для противника», — вказує полковник запасу ЗСУ.
Він вказує на те, що найзручнішим варіантом для військ Росії стане відведення своїх сил на заздалегідь підготовлені рубежі.

«Вони можуть відійти на підготовлені позиції третьої лінії оборони, яка проходить від Скадовська до Нової Каховки. Крім того, у них є ще один рубіж поблизу переходів до Криму – поблизу Перекопа і Чонгара. Там російські війська теж побудували серйозну лінію оборони. А якщо вони вирішать піти ще й із Запорізького фронту, вже готова лінія оборони з Донецька до Маріуполя за лінією Донецьк-Волноваха-Маріуполь. Це аналог лінії Суровікіна, яку росіяни спорудили від позицій на Запоріжжі до Донецька», — резюмував Роман Світан.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.

Нагадаємо, раніше полковник ЗСУ в запасі Роман Світан заявляв, що окупантам РФ вигідно прийняти рішення про відведення військ від лівого берега Дніпра в Херсонської області.

«Росіянам було б логічно давно переміститися на третю лінію оборони. Її відрили ще до вибуху на Каховській ГЕС, розуміючи, де закінчуватиметься вода після нього. Це основна лінія, де вони могли б закріпитися і втратити набагато менше солдатів, ніж зараз. Перші дві лінії були змиті водою після вибуху Каховської ГЕС, а третя встояла», — підкреслив він у коментарі The Insider.
Експерт говорить про те, що в Придніпровській зоні по східному берегу Херсонської області, де знаходяться росіяни, практично неможливо рити окопи після скидання води з Каховського водосховища.

«Після другого багнета лопатою вже починається вода, там заритися нереально. Десь в 15 км на схід йде підвищення ландшафту, тут можна заритися і проводити серйозні заходи для оборони, зводити фортифікаційні споруди. З військової точки зору з цього і треба було починати — відразу розташовуватися там і посилювати цю лінію оборони», — уточнив він.
За словами співрозмовника, найімовірніше, в РФ порахували, що відхід на третю лінію оборони зробить якийсь негативний пропагандистський ефект, і тому змусили росіян битися на цьому неукріпленому лівому березі.

«Нам зручно працювати по ним з високого західного берега артилерією, в той час як ЗС РФ там ніде заритися. У режимі активної оборони під артилерійським вогнем довго не протягнеш. Так що якщо росіяни приймуть рішення відходити на третю лінію оборони, то це буде правильним військовим рішенням, а якщо ні, якщо вони залишаться ближче до берега Дніпра, то вони продовжать гинути. Як подавати це рішення — вже вирішувати політикам, а не військовим», — додав Світан.