Неодноразово жінки військових виходили на мирні пікети у підтримку проєкту закону про демобілізацію після 18 місяців служби. Мітинги відбуваються у багатьох містах України. Жінки вимагають підтримати проєкт закону 9142 про демобілізацію після 18 місяців служби та звільнення захисників України від служби, якщо вони виявлять таке бажання після 1,5 року.

Вище керівництво нарешті почуло прохання жінок, тому сьогодні президент України Володимир Зеленський провів у п’ятницю засідання Ставки верховного головнокомандувача з питань мобілізації, демобілізації, роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також військово-лікарських комісій.

«Ставка. Складні питання: мобілізація, демобілізація, ТЦК, ВЛК, ротація, строковики», — написав Зеленський у телеграм-каналі.

Президент повідомив, що на Ставці було заслухано «доповіді міністра оборони Умєрова, головкома Залужного, начальника Генштабу Шаптали, міністра охорони здоров’я Ляшка, очільника МВС Клименка, міністра закордонних справ Кулеби, директора ДБР Сухачова та першого заступника міністра оборони Павлюка».

На Банковій в пов’язаних телеграм-каналах додають, що найближчим часом на суспільство чекають непопулярні рішення. Війна триває. Популярних рішень не може бути.

Ті, хто взяв на себе мужність захищати країну у 2022 році, виснажені фізично. Давно настав час їх замінити. І зробити це потрібно максимально безболісним способом. Наскільки це можливо. А також питання мобілізації та демобілізації обговорюються виключно у військовій вертикалі. Політичного, депутатського популізму тут бути не може!, — зазначили в Мережі.