Президент України Володимир Зеленський, в інтерв’ю виданню The Sun на питання про гіпотетичну ліквідацію Путіна відповів, що Україна скористається такою можливістю. Якщо Росія могла б напасти на українського президента, то чому українці, за можливості, не можуть зробити те саме щодо Путіна.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко прокоментував реальність подібних спецоперацій. На його думку, ситуація може скластись по-різному. Крім того, зараз ця тема є дуже абстрактною.

«Наприклад, колись були спроби замаху на Гітлера, але жодної вдалої. Аналогічна історія з Сталіним. Але так, щоб відповідь на питання, чи є вони причетні, суспільство дізналося б через багато-багато років. А можливо, точної відповіді ніхто ніколи і не дізнався б, навіть у випадку публікації мемуарів тих, хто міг би бути причетний до такої теоретичної операції. Ймовірно, тема пішла б у конспірологію, всі б міркували, чому і хто міг би це зробити. І, думаю, були б як прихильники, так і критики версії, що за ліквідацією може стояти Україна», — висловив думку експерт.

Фесенко звернув увагу ще на один момент — резонанс, який на Заході викликав матеріал в The Economist (не стаття Залужного, яку всі обговорювали в Україні). Справа в статті, що стосується ліквідації деяких людей на окупованих територіях і в самій Росії. Як в Україні, так і на Заході ті, хто її читали, різноманітно на неї реагували. Зокрема були натяки, що наші спецслужби причетні до окремих ліквідацій на окупованих територіях. Враховуючи, що навіть такі речі — замахи на значно менших постатей — викликають неоднозначну реакцію на Заході, можна лише уявити, яка реакція буде, якщо щось станеться з Путіним.

«Звісно, теоретично можна припустити, що з ним може трапитися щось. Проте, якщо раптом трапиться, чи буде за цим стояти Україна? Всі лише будуть міркувати: що там сталося, хто це зробив, чому зробив, навіщо, які причини (це боротьба за владу чи це пов’язано з війною в Україні)? Відповідальності за це ніхто не візьме на себе. Враховуючи все це, президент Зеленський відповів на питання The Sun. Україна не виключає можливості ліквідації Путіна, але прямої відповіді на це питання немає. На війні — як на війні. Якщо, дійсно, буде можливість скористатися ситуацією (і якщо така буде), теоретично, ми можемо нею скористатися. Але чекати, що ми будемо брати на себе відповідальність за це — не варто», — зробив висновок Фесенко.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю британському виданню The Sun, у якому розповів про замахи на своє життя, російський план повалення влади в Україні та умови повернення українців, які виїхали інші країни через війну.

В інтерв’ю Зеленський зізнався, що втратив рахунок усім спробам його вбити відтоді, як 24 лютого 2022 року Росія розв’язала повномасштабну війну.

За його словами, перший замах викликав паніку, а решта (загалом п’ять чи шість) були не такими страшними.

«Перший дуже цікавий. Це — як COVID. Люди не знають, що з цим робити, і це видається дуже страшним. А потім просто розвідка ділиться з вами деталями, що ще одна група прибула в Україну, щоб спробувати це зробити», – прокоментував Зеленський.

Як вказує видання, першу спробу вбити Зеленського російські спецсили здійснили 24 лютого 2022 року, десантувавшись у Києві. Охорона Зеленського обгородила його офіс барикадами й шматками фанери, а його найближчим помічникам видали гвинтівки і бронежилети.

The Sun нагадує, що коли британські й американські чиновники запропонували вивезти президента зі столиці через побоювання, що Київ можуть захопити, він відповів: «Мені потрібні боєприпаси, а не таксі».

Один з помічників Зеленського розповів, що протягом перших кількох тижнів війни на нього скоїли щонайменше десять замахів.

На запитання, чи скористається Україна шансом ліквідувати президента Росії Володимира Путіна, якщо випаде така нагода, Зеленський відповів: «Це війна, і Україна має усі права захищати свою землю».