Ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай поділився з 24 каналом інформацією про ситуацію на Луганщині. За його словами,  вона залишається стабільно важкою. Сили оборони України повністю контролюють її. Наразі немає жодних проривів з боку окупаційного війська Росії.

Російські загарбники намагаються збільшити кількість резервів, які кидають на фронт, а також посилюють обстріли. Про це 24 Каналу розповів ексголова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Утім, такі дії абсолютно не допомагають окупантам, там стабільно тримається наша оборона. Попри те, що ситуація на деокупованих територіях є важкою, люди мають усе необхідне. Місцеве населення забезпечують продуктами. Крім того, там триває евакуація. Однак поки місцеві, на жаль, відмовляються від неї.

“З цим проблем немає. Єдине, що внаслідок обстрілів є величезна вірогідність, що хтось з цивільних може загинути або бути поранений. Вже не одного пораненого цивільного вивезли з Невського до медичного закладу”, – розповів ексголова Луганської ОВА.

Росіяни кинули величезну кількість резервів на напрямок Кремінної. До того ж тут вони активно завдають авіаударів і застосовують важку техніку.

Станом на сьогодні там повністю контрольована ситуація. Немає жодних проривів росіян чи проходу до якось населеного пункту. Важко, але Сили оборони все контролюють і тримають позиції,– повідомив ексголова Луганської ОВА.

Окупанти підтягують резерви новомобілізованих з різних куточків Росії. Також там перебувають кадрові військові армії країни-агресорки, зокрема десантники та морські піхотинці. За словами Гайдая, знаходили документи російських військових з Іркутська та Хабаровського краю. Водночас зеки на цьому напрямку вже давно закінчилися.

“Головна мета окупаційних військ Росії – вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Це завдання ніхто не скасовував, але всі терміни, які вони самі собі називали вже давно вибігли”, – зазначив ексголова Луганської ОВА.

Росіяни атакують майже щодня на усіх напрямках.

Мовиться про наступні:

Сватове – Куп’янськ;

Кремінна – Лиман;

Білогорівка.

По всіх трьох напрямках окупанти намагаються просунутися та десь отримати успіх. Сьогодні вони не мають успіху на жодному з напрямків,
– зазначив Гайдай.

На його думку, це і є той “великий” наступ окупаційного війська. Водночас повторити наступальні дії 24 лютого 2022 року загарбникам не вдасться.

“Ці наступи хвилями, постійні артобстріли та авіаудари – це і є спроби вийти на кордони Луганської області”, – сказав ексголова Луганської ОВА.

“Великий” наступ збройних сил РФ — захлинувся. Наразі в атаку йдуть окремі частини російських окупантів, щоб досягти тактичних успіхів, не більше.

Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив експерт з питань безпеки Іван Варченко.

“Дедалі очевиднішим стає те, що “великий” російський наступ, який вони не тільки анонсували, а й проводили з початку лютого, захлинувся. Потуги окремих частин у тому, щоб досягти хоча б якихось тактичних успіхів, ще тривають. Але бачимо, що практично на всіх ділянках фронту росіяни намагаються перейти до позиційної оборони. Вони розуміють, що найближчим часом їм буде ще менш солодко, ніж було до цього”, — сказав він. 

Варченко підкреслив, що український Бахмут — це фортеця, яка виявилася “не по зубах” російським окупантам, зокрема розрекламованій приватній військовій компанії (ПВК) “Вагнер”.  

“Розуміємо, що зараз ведуться активні розмови про те, що далі робити з Бахмутом. Але можливості діяти за своїми сценаріями росіяни не мають вже з весни 2022 року, оскільки Україна диктує свій порядок денний для Росії”, — наголосив він.

Він також додав, що сьогодні російські війська вирішили сконцентрувати свої зусилля на нібито більш результативній ділянці фронту — Авдіївці.

“Авдіївка — це невелике українське місто в Донецькій області. І сьогодні росіяни намагаються тиснути на Авдіївку з півночі, сходу і півдня, але активна українська оборона з успішними контратаками, дає змогу захищати і це місто. Не виключено, що вони намагатимуться досягти успіхів за тими самими стандартами, згідно з якими вони працювали і раніше, а це кидання тисяч бійців “гарматним м’ясом” на укріплені райони”, — підсумував Іван Варченко.