Український військовий аналітик Дмитро Снєгирьов заявив, що російські окупанти визнали ефективність нанесення ударів Збройними силами України та безглуздість тактики власних підрозділів.

У своєму аналізі експерт вказав на важливу тенденцію, яка зараз спостерігається на Херсонському напрямку. Йдеться про те, що для ЗСУ складаються набагато сприятливіші умови, ніж для російських окупантів.

Українська армія змогла закріпитися на кількох ділянках фронту, при цьому протяжність її зони контролю збільшується, незважаючи на всі зусилля окупантів перешкодити цьому. Під прикриттям ствольної реактивної артилерії, що працює з правого берега, ЗСУ змогли створити умови, за яких росіяни не в змозі проводити активні операції проти українських плацдармів. Ба більше, самі окупанти наголошують на тому факті, що ЗСУ ефективно використовують як географічний фактор (розташування засобів ураження на правому березі, вище за лівий, який контролюють росіяни), так і тактико-технічні характеристики західного озброєння, що у півтора-два рази перевищують російські (або радянські) аналоги.

Але найголовніше — це те, що на Херсонському напрямку, який дуже важливий для України, ЗСУ змогли створити перевагу в засобах ураження. Йдеться не тільки про ствольну реактивну артилерію, а й про використання ударних безпілотників. У цьому районі фактично створено «дах», який не дає змоги працювати ударним безпілотникам противника. Ба більше, ефективно проявляє себе армійська система ППО, унеможливлюючи активне застосування російських штурмовиків і вертольотів.

Самі росіяни відзначають вкрай низьку ефективність нанесення ударів російською авіацією і безглуздість тактики власних підрозділів, підкреслив Снєгирьов. Наразі ситуація на лівому березі Херсонської області дає можливість ЗСУ тримати під тотальним вогневим контролем всю окуповану територію Херсонщини.

Тим часом російська армія готує «жест доброї волі» на окупованій Херсонщині. Є важлива ознака: окупанти стали значно активніше мародерити, тероризуючи місцеве населення. Це, в свою чергу, може бути маркером підготовки чергового «жесту доброй воли».

Про це повідомив речник Херсонської ОВА Олександр Толоконніков. Втім, слід зазначити, що станом на зараз це лише припущення чиновника.

Так, зараз на тимчасово окупованих територіях Херсонщини фіксується активне мародерство. В ОВА кажуть: це може бути ознакою того, що загарбники скоро будуть тікати.

Зазначимо, що масове мародерство ворога на захоплених територіях є звичайною практикою для російської армії. Страждають від цього усі тимчасово окуповані території, Херсонщина також не є виключенням.

«Є випадки, коли підʼїжджають цілі вантажівки до домівок, в яких люди не проживають та загружають все підряд. Таким чином вони показують місцевим, що вони тут ненадовго в скоро будуть тікати», — розповів Толоконніков.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначив, що зону бойових дій для кращого розуміння можна розділити на п’ять плацдармів. Один з них умовно активний — це плацдарм півострова Крим. Чотири основних плацдарми, де відбуваються бойові дії — це Лівобережна Херсонщина, Запорізька область, Донецька і Луганська області.

На Лівобережній Херсонщині, за словами Олександра Коваленка, у нас дуже цікава сіра зона.

“Навіть напередодні ми чули один такий фальш-старт із жестом доброї волі. У них є такі повідомлення щодо кожного плацдарму, я думаю. Вони мають заздалегідь підготовлені повідомлення, щоб не вигадувати щось. Це вже загальне розуміння на майбутнє, що так чи інакше якісь позиції доведеться залишати. Хтось припустився помилки і відправив по федеральним ЗМІ розсилку”, — розповів Олександр Коваленко.

Хоча зараз Олександр Коваленко не бачить передумов для втечі окупантів.

“Навпаки, вони на лівому березі не задіяли основні ударні сили та підрозділи 70-ї ОМСД. Аналогічно не задіяли основні ударні сили 7-ї десантно-штурмової дивізії, вони підсилюють деякі локації. При цьому тими силами, які в них є, вони не можуть контролювати події, що відбуваються на лівому березі, тобто розростання сірої зони”, — каже Олександр Коваленко.