Спираючись на повідомлення засобу масової інформації з посиланням на слова адвоката, за фактом зникнення у Молдові українського екссудді Миколи Чауса Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження. Про це повідомляє Hromadske з посиланням на адвоката і дружину Чауса.

Адвокат Чауса Олександр Вишневий зазначив:

“Зі мною консультується мати Миколи Чауса, яку сьогодні допитували працівники СБУ, і я спілкувався зі слідчим. Але стосовно статей інформації наразі не маю. Буду знати трохи згодом”.

Нагадаємо, раніше Світлана Чаус – дружина українського екс-судді Миколи Чауса, викраденого на території Молдови на початку квітня, звернулася з офіційною заявою до президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися в пошуки її чоловіка, повідомило видання hromadske.

Зазначено, що інформацію про подання заяви виданню повідомила сама Світлана, а також передала журналістам копію поданого документа.

“Мій чоловік не мав наміру ухилятися від правосуддя. Він очікував рішення, аби відповідно до процедури повернутися в Україну та захищати себе від незаконного переслідування з боку працівників НАБУ”, – наводить hromadske слова Чаус із заяви.

Зазначено, що в разі ігнорування президентом поданої заяви дружина екс-судді Чауса планує звертатися в міжнародні інстанції.

“Якщо ж спецслужби й надалі незаконно утримуватимуть мого чоловіка, ми продовжуватимемо звертатися до всіх лідерів європейських і світових держав. Сім’я та адвокати вживатимуть усіх необхідних заходів, щоб повернути Миколу Чауса живим”, – заявила жінка.