Угорський міністр Гергель Гуляш заявив, що Будапешт накладе вето на будь-яку європейську пропозицію, яка призведе до обмеження імпорту енергоносіїв з Росії.

Про це повідомляє Bloomberg

“Ми чітко дали зрозуміти, що ніколи не підтримаємо розширення санкцій Європейського Союзу проти Росії на енергетику”, заявив Гуляш.

ЄС має намір запропонувати заборону на російську нафту до кінця року через війну в Україні, а обмеження на імпорт будять вводитися поступово.

Угорщина, яка в значній мірі залежить від російської енергії, була однією з найактивніших у протистоянні розширенню санкцій.

“Оскільки такі рішення потребують одностайності, для Єврокомісії немає сенсу пропонувати санкції щодо природного газу та сирої нафти, які обмежують закупівлі в Угорщині”, – сказав Гуляш.

Додамо, що за словами міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, країна підтримує нафтове ембарго ЄС проти Росії.

“Ми також в рамках ЄС заохочуємо, щоб тепер разом, як європейці, поступово відмовитися від нафти в рамках шостого пакету санкцій ЄС”, — сказала Бербок.

Через загарбницьку війну Росії проти України країни ЄС вже вирішили заборонити імпорт російського вугілля. Німеччина раніше скептично ставилася до нафтового ембарго. Тепер Бербок підтвердила зміну курсу, яку дипломати ЄС вже обговорювали на вихідних.

За її словами, санкції мають на меті не допустити, щоб Росія знову вела “загарбницьку війну в порушення міжнародного права”.

“За допомогою санкцій ми гарантуємо, що подальші військові дії РФ в інших регіонах будуть неможливі протягом наступних кількох років” – сказала міністр. За її словами, Росія буде настільки економічно пошкоджена війною та санкціями Заходу, що “фактично роками не зможе стати на ноги”.

До речі, віце-прем’єр уряду Польщі та лідер керівної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський заявив, що Польща не співпрацюватиме з Угорщиною як раніше, доки її лідер не змінить ставлення до війни в Україні, розв’язаної Росією. Про це він сказав у інтерв’ю Plus Radio.

За словами Качинського, до парламентських виборів в Угорщині він утримувався від оцінки поведінки прем’єр-міністра Віктора Орбана, але зараз називає її «однозначно негативною».

«Коли Орбан каже, що не бачить того, що сталося в Бучі, йому треба порадити звернутися до офтальмолога. Я думаю, що Орбан сподівається зіграти роль у завершенні цього конфлікту. Але, на мою думку, це повністю глухий кут», – сказав польський політик.

Він наголосив, що Польща не зможе співпрацювати з Угорщиною як раніше доти, доки позиція її лідера щодо війни РФ проти України не зміниться.