Служба безпеки України провела затримання у Борисполі одного з російських пропагандистів, який понад рік переховувався від слідства за заклики до поділу України, повідомляє прес-служба СБУ в п’ятницю.

“Він (затриманий – ред.) є учасником групи інтернет-агітаторів, які поширювали російську пропаганду в Україні. Злочинну діяльність чоловіка викрили влітку 2020 року, але після оголошення підозри він втік і переховувався від слідства. Увесь цей час зловмисник продовжував підривну інформаційну діяльність на YouTube та через новостворені Telegram-канали”, – йдеться в повідомленні.

В тексті повідомлення також наголошується, що зловмисник проводив агітацію за порушення державних кордонів та об’єднання деяких областей України псевдодержавних утворень.

“Він брав участь у маніпулятивних сюжетах на російських пропагандистських телеканалах, що знімали на замовлення окремих політсил та громадських організацій РФ відверто антиукраїнського спрямування”, – наголошують у спецслужбі.

Там уточнюють, що чоловік входив до складу групи інтернет-агентів, яких минулого року викрила СБУ.

“Наразі всім трьом учасникам групи: організатору – мешканцю Луганська, адміністратору ютуб-каналу та редактору проросійського інтернет-ресурсу повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 110 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України”, – резюмують у СБУ.

Пізніше джерела агентства “Інтерфакс” у правоохоронних органах повідомили, що затриманим є Роман Василишин.