Війна в Україні може закінчитися до кінця 2023 року. Проте сусіда ми уже не змінимо, і нам доведеться навчитися жити поруч з країною-агресоркою РФ, з якою у нас величезний спільний кордон.

Про це сказав в інтерв’ю Главреду перший заступник командувача Української добровольчої армії, командир загону “Південь” УДА у складі 28-ої ОМБр полковник Сергій Ільницький (“Сокіл”), який воює зараз під Бахмутом.

“Давайте згадаємо статтю Залужного і Забродського, які дуже добре описали майбутні можливі дії. Я погоджуюся з тим, що до кінця року все закінчиться. Хоча сусіда ми не змінимо, у нас залишиться величезний кордон із Росією, але не думаю, що це триватиме роками, як в Ізраїлі”, – відповів він на запитання про можливі терміни завершення війни.

Проте, за його словами, росіяни будуть ненавидіти українців ще довгі роки.

“Ви ж бачили відео, що вони роблять з українцями за слова “Слава Україні!”. Це лише один епізод, і це найлегша смерть, а є ж набагато гірші випадки, які просто не висвітлюються. Росіяни нас люто ненавидять за те, що ми вільні і хочемо жити в своїй державі”, – сказав Ільницький.

Українські військові можуть піти у контрнаступ до середини або кінця квітня, коли підсохнуть польові дороги і ними можна буде рухатися важкою технікою. До того часу триватиме оперативна пауза.

Терміни підготовки військових до контрнаступу напряму залежать від обсягів і темпів постачання військово-технічної допомоги від західних партнерів. Про це сказав військовий експерт Владислав Селезньов в інтерв’ю “Обозревателю”.

“Де саме відбуватиметься контрнаступ? Це може бути південь Запорізької області, можливо, інші напрямки російсько-українського фронту, але він обов’язково розпочнеться. Що більшими будуть обсяги матеріально-технічних запасів, палива, боєприпасів, інших складових військової логістики, то тривалішим буде наступ українських Сил оборони”, – зазначає військовий експерт.

З середини квітня до кінця травня захисники України можуть звільнити частину окупованих територій, після чого на звільнених територіях проводитимуться певні стабілізаційні заходи. Далі українська армія знову накопичуватиме резерви і ресурси для продовження контрнаступу, адже неможливо буде звільнити усі загарбані росіянами території “одним махом”

“Думаю, операцію такого рівня відновлення територіальної цілісності країни в межах 1991 року буде поділено на п’ять або навіть шість етапів”, – вважає експерт.

У червні повинні бути зрозумілі подальші тенденції – як буде розвиватися ситуація надалі. Тоді може бути зрозуміло, яким є стан російської економіки та що Путін робитиме далі.

“Очевидно, що коли українська армія перейде в контрнаступ на півдні Запорізької області, з великою ймовірністю російський гарнізон на півдні Херсонської області теж втікатиме, бо у разі перерізання шляхів відходу путінські частини та підрозділи опиняться в оперативному оточенні, тут вони чітко потрапляють під бойову роботу українських HIMARS”, – пояснює військовий експерт.

У той же час він наголошує, що такий розвиток подій можливий за умови, що захід стабільно надаватиме нам допомогу у вигляді ракет до РСЗВ HIMARS та високоточних артилерійських снарядів у таких кількостях, щоб покривали потреби української армії.

Але оперативна пауза, яка триватиме найближчим часом, не означає, що на фронті нічого не відбуватиметься. Російські окупанти і далі будуть намагатися штурмувати на різних напрямках і можливі ракетні обстріли території України. Однак ЗСУ професійно помстяться за все звільненням наших територій.