Після кількох гучних скандалів навколо законопроекту про перехідний період на Донбасі, який вміщатиме питання амністії, команда українського лідера Володимира Зеленського все-таки вирішила просувати його далі.

Наразі в Кабінеті міністрів прогнозують, що його внесуть у Верховну Раду протягом першого кварталу 2021 року. Віцепрем’єр з реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков вкотре взявся заспокоювати українських громадян та пообіцяв, що цей законопроєкт чітко розрізнятиме колабораціоністів і тих, хто й сам став жертвою війни. Про це член команди глави держави розповів в ефірі одного з українських телеканалів.

“Законопроєкт про перехідний період на Донбасі презентують не пізніше як у першому кварталі 2021 року. Це до 1 квітня 2021 року”, — зазначив Олексій Резніков.

За його словами, більшість людей на нині окупованій частині Донбасу є заручниками ситуації, вони прости не змогли втекти від війни. На думку представника команди Зеленського, злочинців і колабораціоністів –найменша частка.

“Тому потрібно ухвалювати закон про перехідний період, куди включати цілий блок перехідного правосуддя й чітко визначитися, хто є злочинцем, хто є колабораціоністом, тому що він служить окупаційному режиму свідомо, а хто живе там і змушений там виживати. Це абсолютно різні категорії”,– наголосив віцепрем’єр.

У нього також поцікавилися, як відрізняти свідомих і вимушених колабораціоністів. Олексій Резніков на це навів приклад того, як правосуддя відрізняє, хто вкрав курку спеціально, а хто – випадково.

“Для цього й існує правосуддя, для того й мають надалі працювати закони. Є поняття умисного злочину, ненавмисного злочину тощо. Тому сьогодні не можна когось звинувачувати – повинні працювати правоохоронні органи, маючи законодавчу базу”, – відповів представник Кабміну.

Відмітимо, що раніше Олексій Резніков нагадав українцям про те, що термін в один рік для завершення війни на Донбасі, який раніше озвучив президент країни Володимир Зеленський, слід розуміти, як термін, відведений на те, щоб спробувати реалізувати той сценарій, який був прописаний у Мінських угодах.

“Я трохи по-іншому трактую слова президента. Він сказав, що дає собі рік, щоб іти за сценарієм, який був написаний у 2014 році, маючи на увазі Мінські угоди. Так, як вони написані. Він, по суті, це сказав 9 грудня, як я це сприймаю, в Парижі (на зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки” 9 грудня 2019 року — ред). Тому 9 грудня закінчиться цей рік, і президент буде приймати рішення”, – наголосив Олексій Резніков.

За словами представника Зеленскього, війна на Донбасі не буде завершена цьогоріч, оскільки знадобиться дуже багато часу на виведення військ РФ з окупованих територій Донецької і Луганської області.