Глава держави Володимир Зеленський і міський голова Дніпра Борис Філатов вчора відвідали Центральний міст, де зараз триває завершальний етап реконструкції. 

"Ми стали єдиною громадою в Україні, яка за рахунок міського бюджету зважилася виконати таку масштабну реконструкцію. До початку капітального ремонту Центральний міст був у жахливому стані. Зношені балки і металеві конструкції переправи могли призвести до справжньої катастрофи. Було багато труднощів: підрядник, який зривав усі терміни; додаткові роботи, які неможливо було передбачити на початку ремонту, – ніхто не знав, у якому стані міст під асфальтом. Однак зараз ми можемо з усією відповідальністю сказати, що вже на День міста Новий міст буде відкрито, і він буде повністю безпечним і комфортним для всіх учасників дорожнього руху", – сказав Філатов.

Президент запропонував меру парі: якщо Центральний міст повністю не відкриють до 14 вересня – Філатов піде у відставку.

Саме цьому парі з президентом Філатов присвятив пост у фейсбуці.

Як написав мер Дніпра, він дуже азартний і водночас медійний чоловік. Також він зазначив, що ніколи не тримався за свою посаду.

"Громадяни просто хочуть кіно. Хотіли кіно? Отримуйте… Дорогі друзі, парі укладено. І якщо 14 вересня міст не "поїде" відповідно до проектної документації, то я напишу заяву на звільнення. Коли я приймав рішення міст ремонтувати, то розумів всю міру відповідальності. Я взагалі, на відміну від багатьох, ніколи не ховав голову в пісок. Ні в 1990-х, ні в 2014 році, ні сьогодні", – написав Філатов.

Мер Дніпра повідомив, що якщо він виконає умову парі і завершить ремонт моста до 14 вересня, то Зеленський зобов'язується виділити місту фінансування на реконструкцію аеропорту.

"Аеропорт, так аеропорт", – резюмував Філатов.

Відзначимо, що Президент Володимир Зеленський зазначив, що Дніпро є прикладом для всіх міст України щодо виконання великих інфраструктурних проектів. 

12 липня Президент України Володимир Зеленський прибув у Дніпро. Під час візиту глава держави ознайомився, зокрема, з ходом проведення ремонтних робіт на Центральному мосту. Реконструкція в місті виконується тільки за рахунок міського бюджету, загальна вартість становила 399 млн грн. 

Для України цей випадок безпрецедентний: раніше такі роботи, якщо і проводили, то тільки за рахунок дотацій із центрального бюджету.

"Раніше всі великі інфраструктурні проекти виконувалися за рахунок дотацій із центрального бюджету. Міський голова повинен мати сильну політичну волю для того, щоб почати такий масштабний проект з реконструкції без допомоги держави. Це приклад для всіх міст України, як використовувати муніципальний ресурс на благо всієї громади", – зазначив президент.