Президент України Володимир Зеленський пообіцяв звернутися за допомогою прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо звільнення голови Державної служби України з безпеки на транспорті ("Укртрансбезпека") Михайла Ноняка.

"Я вам обіцяю, що сьогодні подзвоню прем'єр-міністру і дуже його попрошу допомогти у звільненні пана Ноняка", – сказав він на нараді з питань розвитку морських портів України в Одесі.

Такою була реакція глави держави на інформацію про проблеми з великогабаритним транспортом на українських дорогах.

Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації буде проведено конкурс, як це було зроблено у Львові. 

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час наради в морському торговому порту Одеси.

"Голова Одеської обласної державної адміністрації буде призначений після проведення конкурсу. Ми маємо такий досвід проведення у Львові, де людина, яка була другою в списку з трьома прізвищами, стала головою обласної державної адміністрації", – підкреслив Зеленський.

А ще він вимагає від в. о. голови Державної фіскальної служби України Олександра Власова написати заяву про звільнення. Про це Глава держави заявив 13 липня, під час наради з питань розвитку морських портів України, яка відбувається в Одесі під його головуванням.

«Я хотів би, щоб ви особисто написали заяву на ваше звільнення. Не пішли у відпустку, а реально це зробили, якщо не можете впоратися з людьми у вашій вертикалі. Скажіть, будь ласка, мені дату, щоб я знав про це не з фейсбуку, а з реальних документів», – наголосив Володимир Зеленський.

Свою вимогу Глава держави пояснив тим, що Олександр Власов не звільнив керівників митниць у чотирьох областях – Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій, як вимагав Президент під час наради в Ужгороді 6 липня. А допис в. о. голови ДФС у соцмережі про увільнення їх від виконання обов’язків виявився неправдивим. 

«Я попросив надати мені реальні документи. Вони не збігалися з вашим постом у фейсбуці. Тобто ви відправили людей у відпустку», – сказав Володимир Зеленський.  

В. о. голови Державної фіскальної служби повідомив, що після наради на Закарпатті він увільнив від виконання обов'язків двох посадовців, а ще двоє відправлені у відпустку за станом здоров'я близьких родичів. 

«Я сьогодні напишу заяву», – зауважив він.

Окрім цього, Президент призначив головою Херсонської обласної державної адміністрації екс-заступника міністра оборони України Юрія Гусєва.

Глава держави представив новопризначеного голову ОДА на нараді в Херсоні 13 липня.