На другій і третій лінії оборони українським воїнам має бути легше. Адже вони вже мають досвід проходу першої лінії оборони російських військ на Запорізькому напрямку, яка була найскладнішою.
Про це заявила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.
“Дійсно, лінії оборони дуже потужні, давно і щільно обладнані, оскільки перебували росіяни там довгий час на цій території, мали можливості і тимчасові, і ресурсні забезпечити укріплення цих ліній оборони, час на замінування, і при чому не просте, а складне, багатошарове, з яким зіштовхнулися наші підрозділи, просуваючись там. Але за твердженням командувача Таврійського напрямку, усе-таки вони заміряли глибину цієї оборони і розуміють, що перша лінія була, в принципі, передбачувано, досить складною для прориву. Друга і третя мають бути менш глибокими, менш міцними, оскільки вони вже все-таки є допоміжними”, — сказала вона.
За словами начальниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”, наразі складно оцінити повною мірою, що собою являють друга і третя лінії оборони окупантів.
“У міру просування буде зібрано більш детальну інформацію. Зараз ми знаємо, що це і залізобетонні конструкції, які вони використовували в укріпленнях, тобто бліндажі та доти, які є набагато міцнішими, ніж звичайні земляні вали в окопній системі оборони, і це замінування, але вже в дещо інший спосіб. Ми вже розуміємо яким для того, щоб повноцінно йому протидіяти. Наше завдання тільки знати особливості цього замінування і далі будемо просуватися. Ми не можемо розголошувати, щоб не підготувати ворога до наших методів протидії”, — розповіла Гуменюк.
Додамо, Сили оборони продовжують наступати на Запорізькому напрямку. Вже вдалося вклинитися в оборону окупантів. Про це розповів Олександр Коваленко український військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив».
Він наголосив, що українські військові успішно забили «клин» аж до другої лінії оборони окупантів. Нині він поступово розширюється.
Як зазначив експерт, точну ситуацію на цьому напрямі, звісно, знають лише військові. Однак була різна інформація про те, що на одній із панівних висот у північно-східному секторі біля Новопрокопівки втратив боєздатність підрозділ 210 мотострілецького полку окупантів.
«Залишається актуальним питання, що там із панівною висотою. Підрозділи 210 мотострілецького полку відведено до населеного пункту. На схід від Новопрокопівки розташований підрозділ 70 мотострілецького полку окупантів, але їх там недостатньо. І їх навіть посилили залишками підрозділів 1430 та 1441 мотострілецьких полків так званих «територіальних військ»», – розповів Коваленко.
За його словами, останні два підрозділи втратили боєздатність. Але їх не відвели на відновлення, а кинули на позиції. Це свідчить, що біля Новопрокопівки ситуація для окупантів може погано розвиватися.
До того ж він додав, що ситуація біля Вербового зараз теж достеменно невідома. Звідти йде інформація про успіхи ЗСУ, але зараз вона неперевірена.
Відомо, що окупанти сконцентрували на цьому напрямі 47 окремий розвідувальний батальйон та 100 окремий розвідувальний батальйон. Це досить несподівано затикати оборону розвідбатами. Очевидно, що й там у окупантів можуть бути проблеми із живою силою.
Затикати оборону розвідбатами – взагалі не функціонал цих підрозділів. Вони не повинні сидіти в окопі та відстрілюватися.
В підсумку Коваленко каже, що це свідчить про серйозну проблему російських окупантів у цьому секторі. Якщо розвідники мають тримати окопи — це каже про те, що ресурс у них, м’яко кажучи, на межі.
Водночас, як зазначили у свіжому зведенні Генштабу ЗСУ, Авіація сил оборони протягом доби завдала 11 ударів по районам зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 — по зенітно-ракетним комплексам противника.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 12 артилерійських засобів на вогневих позиціях та 1 склад боєприпасів противника.