Велика кількість російської військової техніки залишається непрацездатною на трасі “Олешки — Нова Каховка”, яка фактично перетворилася на кладовище для бронетехніки. Відзначається, що росіяни намагаються вибрати щось із цього кладовища для ремонту, але їм це досі не вдається.

В цілому ситуація на лівому березі Дніпра в Херсонській області залишається напруженою, але Сили оборони України активно ведуть заходи з розширення плацдарму, зокрема шляхом успішних дій аеророзвідки та артилерії. За останній час відзначається ефективна робота української аеророзвідки та точні удари артилерії, що призвели до значних втрат у живій силі та техніці противника. Спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук повідомив про активність ворожих атак, що в середньому становлять 5-6 на добу на Херсонському напрямку.

Сергій Братчук зауважив, що протягом останньої доби відбулося щонайменше 10 штурмових атак, усі з яких були відбиті Силами оборони України. Це свідчить про зростання інтенсивності ворожих дій в районі Херсона. Спостерігається спроба російських окупантів зберігати свою бойову техніку та мінімізувати її використання, оскільки вона активно визначається та нейтралізується українською аеророзвідкою.

Особливий внесок у ведення операцій на лівому березі Дніпра роблять українські дрони. Спікер підкреслив, що їхня робота становить смертельну небезпеку для особового складу російської армії та їхньої техніки. Українські безпілотники відіграють ключову роль у забезпеченні ефективного ведення бойових дій та здобутті інформації про рух ворожих військових підрозділів.

Зазначено, що робота аеророзвідки та артилерії підтверджує успішність стратегії українських сил утримання та розширення плацдарму, але не дивлячись на це, ситуація залишається складною через постійні атаки сил противника. Важливо продовжувати утримання та розвиток позицій для забезпечення безпеки та захисту території України.

Паралельно ж, окрім відпрацювання по ворогу аби деокупувати наші міста та села, ЗСУ працюють над тим, щоб у перспективі після закінчення бойових дій тією ж українською артилерією створити буферну зону з рФ.

Сценарій зі створення «сірої зони» передбачає підтягування артилерії зі свого боку зі спробою видавити наші війська або початок роботи по вже розгорнутих фортифікаційних спорудах ЗСУ на лінії кордону Росії і України в спробі їх знищити, розповів в інтерв’ю ЗМІ військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

Він нагадав, що буферна / сіра зона прострілюється на робочому радіусі армійської артилерії, який становить близько 15 кілометрів.

Але в разі проговореного сценарію йдеться про «повномасштабні бойові дії». Світан впевнений, що ЗСУ «дадуть відповідь» — «і тут вже буде велике питання, хто і з якого боку буде будувати цю «буферну зону».

«Ми теж підтягнемо свою артилерію і почнемо на глибину 15 кілометрів працювати по російській території. В такому випадку можна буде говорити про сіру зону шириною приблизно 15-25 кілометрів, в якій нікого не буде», — сказав Світан.

Однак «буферна зона» шириною 15 кілометрів нікому не забезпечить перевагу.

«Завдання України — створити «буферну зону» шириною близько 150 км на території Росії. Саме тому ми зараз і працюємо дальніми засобами ураження по російських С-300 на глибину понад 100 км. Нам потрібна велика зона, в якій не буде будь-яких військових об’єктів. І тоді ми зможемо убезпечити Харків і Харківську область від російських ударів», — додав експерт.