У черговий скандал знову потрапив Папа Римський. Він заявив, що все ж таки хоче зустрітися з російським патріархом РПЦ Кірілом, який цинічно підтримує війну проти України.

За словами Франциска, він хоче організувати зустріч з пропагандистським патріархом. Нагадаємо, що нещодавно Кіріл додумався назвати війну в Україні “святою справою”.

Франциск заявив журналістам, що “необхідно” організувати зустріч з проросійським патріархом Кірілом. Папа Римський зауважив, що плани такої зустрічі були призупинені через війну в Україні.

Я спілкувався з патріархом Кірілом лише один раз з початку війни, 40 хвилин у Zoom,
– сказав Франциск.

Він пояснив, що спілкувався з Кірілом через митрополита Антонія, який є новим “головою відділу зовнішніх церковних зв’язків московського патріархату”.

Папа Римський додав, що через війну плани його зустрічі з Кірілом в Єрусалимі у червні або липні минулого року були призупинені.

“Але це доведеться зробити”, – підкреслив він.

Додамо, Чехія 25 квітня ввела санкції проти глави Російської православної церкви патріарха Кирила (Володимир Гундяєв). Про це повідомили в міністерстві закордонних справ країни.
Як зазначили у міністерстві, патріарх Кирило є давнім союзником президента РФ Володимира Путіна і своїми діями активно підтримує російську агресію в Україні.

“Він використовує своє чільне положення глави православної церкви для релігійного виправдання і пояснення російської агресії у своїх проповідях і публічних виступах. Він вважає територію України частиною Росії з історичної й релігійної точки зору, тому всіх, хто бореться проти єдності Росії і України, він називає “силами зла”, – ідеться в повідомленні.

Відомство також згадало заяви Кирила про те, що українці нібито перебувають під впливом “розбещеної західної моралі”, а агресія в Україні – це “боротьба метафізичних вимірів” за “духовне очищення України” й “порятунок людства” (проповідь від 6 березня 2022 року).

Окрім того, як зазначають, патріарх Кирило неодноразово благословляв російських солдатів і підтримує їхні дії, запевняючи, що вони йдуть у правильному напрямі.

Тепер Кирилу заборонили в’їжджати до Чехії, здійснювати фінансові операції через чеські структури, а будь-які його активи на території країни мають заморозити.

Патріарх РПЦ Кирило підтримав військове вторгнення Росії в Україну. У своїй проповіді на початку березня 2022 року він виправдав вторгнення нібито захистом Донбасу. У червні Гундяєв заявив, що армія РФ воює в Україні через “внутрішнє почуття, виховане православною вірою”, і нібито “захищає Росію на полі бою” в Україні. У вересні він, говорячи про мобілізацію в РФ, сказав, що смерть на війні в Україні “змиває всі гріхи”.

Раніше Україна запрошувала Папу Римського відвідати Київ. Нещодавно Франциск припустив, що таки може навідатись в українську столицю. Проте понтифік наголосив, що спочатку би хотів приїхати до Москви.

В інтерв’ю глава Католицької церкви зазначив: важає, що візит до столиці держави-агресорки зможе допомогти. Ба більше, між міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та державним секретарем Ватикану П’єтро Пароліном вже були розмови щодо поїздки.

Раніше жоден понтифік не відвідував Москву. Ще кілька місяців тому у Кремлі повідомили, що ситуація не підходить для поїздки Папи Франциска. Проте, як натякнув понтифік, зараз це могло змінитись.

Я хотів би поїхати (в Україну), і я хотів спочатку поїхати в Москву. Ми обмінялися повідомленнями про це, тому що я думав, що якби російський президент дав мені маленьке віконце для служіння справі миру…
– сказав Франциск.

Про візит понтифік обіцяє подумати ретельніше вже після подорожі до Канади. Він каже, бажання є навідатись таки в обидві столиці. Ймовірно, вдасться організувати поїздку до Києва, проте Франциск наполягає, що першою мала б бути Москва. Мовляв, так є шанси допомогти у зупиненні протистояння.