Ви можете придбати землю в центрі Києва, або цілий комплекс з вертолітним майданчиком часів Януковича, який і так має належати народу? Ні? А от якщо ви депутат БПП, або кума президента, у Вас, можливо, є певні превілегії.

До прикладу, народний депутат від БПП Максим Єфімов підтвердив, що його оточення купило фірму, що володіє конгрессно-виставковим центром "Парковий" у Києві.

"Бенефіціаром даного бізнесу виступила моя мама, Любов Єфімова. Право займатися операційною діяльністю з управління комплексом інвестор планує довірити міжнародній компанії з хорошою репутацією. Переговори з потенційними партнерами вже ведуться. І найближчим часом буде представлена ​​концепція розвитку унікального для України конгрессно-виставкового центру "Парковий", – повідомив Єфімов.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Парковий" знаходиться у власності компанії "Амадеус Ко", яка належить британській Fineroad Business LLP.

Раніше повідомлялося, що власником Fineroad Business LLP у грудні 2018 року став Сергій Московський, довірена особа Єфімова.

Московський, перебуваючи у Німеччині, спростовував будь-яку участь у діяльності Fineroad Business. Однак пізніше він підтвердив, що є основним акціонером компанії.

З 6 лютого власником компанії є Любов Борисівна Єфімова, яка проживає у Флориді.

Окрім того кума Порошенка Білозір, також потрапила в майновий скандал.

У Києві по вул. Мирній, 2/1 на ділянці, яка належить народному депутату Оксані Білозір, з порушеннями законодавства будується багатоповерховий житловий будинок.

Оксана Білозір отримала ділянку 0,08 га на вул. Мирній, 2/1 у приватну власність у 2004 році для будівництва житлового будинку. У жовтні 2016 року Білозір за договором про суперфіцій передала свою ділянку під забудову Івану Владу із с. Біла Церква Закарпатської області.

Відповідно до Генплану ділянка на вул. Мирній, 2/1 належить до території житлової садибної забудови. Це означає, що тут можна будувати приватні будинки не вище ніж 3-4 поверхи. Саме об’єкт з гранично допустимою висотою не більше 4 поверхів Департамент містобудування і архітектури КМДА погодив Білозір і Владу у грудні 2016-го.

Разом з тим на вказаній ділянці вже зведено шість поверхів, а загалом заплановано – дев’ять.

Відзначимо, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва у липні 2018 року зареєстрував подане замовником будівництва (ОК «ЖБК «Зелений замок», з яким Іван Влад уклав кооперативну угоду) повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Однак, вже через кілька місяців, у вересні 2018 року, Департамент своїм наказом це повідомлення скасував. Відтак, на сьогодні у забудовника немає документа, який посвідчує право на проведення будівництва, яке триває.