Головна мета Кремля щодо України – підірвати її успіх як держави, впевнений заступник помічника держсекретаря США з європейських та євразійських відносин Джордж Кент.

Про це він заявив на онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

“Росія завжди використовує різні форми агресії по відношенню до України. Це класична КДБістська тактика”, – сказав Кент.

Він додав, що, крім нарощування російських військ і озброєнь біля українських кордонів, інші дії Кремля теж викликають стурбованість.

“Це і кампанії дезінформації, які надходять з Росії ,- пані Симонян, “Росія сьогодні”. І також нападки на Україну, нібито Україна готується до наступу. А це відображає те, що сама Росія планує робити”, – стверджує дипломат.

За його словами, це робиться як через російські компанії, так і через Білорусь, а також збігається з посівною кампанією в Україні, активізацією “тітушок” в Харкові, блокуванням Чорного моря і витісненням торгових кораблів з Маріуполя, аби завдати шкоди українській економіці. Крім того, РФ продовжує кібератаки проти України.

Все це свідчить про широкий спектр дій Росії щодо України.

“Тобто для нас усіх, і українців, і американців, ми повинні розглядати безпеку комплексно. Це не лише кількість військових, чи літаків, чи танків. Ми маємо розуміти ширші наміри Росії по відношенню до України – це підірвати її успіх”, – резюмував Джордж Кент.

Додамо, що очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз повинен відреагувати на дії Росії. Зокрема якщо вона перетне червоні лінії щодо Донбасу.

“Ми також маємо бути готові до додаткової реакції, якщо Росія продовжить ескалацію або перетне червоні лінії”, – він зазначив.

Також глава дипломатії закликав Росію виконати мінські домовленості. Він наголосив, що держава-окупант повинна визнати себе стороною конфлікту на Донбасі та припинити вдавати з себе лише посередника.

“Росія повинна припинити провокації і співпрацювати над зниженням напруги”, – сказав Боррель. Він відзначив, що для України мінські домовленості – основні умови для поліпшення відносин з Росією.

Для того, щоб Україна могла протистояти російській агресії, вона повинна продовжувати втілювати реформи: “Немає нічого кращого у протистоянні з Росією, ніж стати країною з демократичною системою, вільною від корупції, використовуючи наші ресурси, які ми готові надати для того, щоб поліпшити якість управління країною”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.