У Кремлі хочуть захопити Бахмут, за який вже не перший місяць ведуться жорстокі бої, до 9 травня. Президент Російської Федерації Володимир Путін нібито має намір після цієї “перемоги” оголосити про закінчення війни. 

Одне з українських видань пише, що після захоплення українського міста-фортеці армія РФ може втратити здатність продовжувати наступ. Ще влітку 2022 року просування окупантів забуксувало після боїв за сєвєродонецьку агломерацію. 

Передбачається, що окупанти почнуть втрачати вже захоплені території України після контрнаступу ЗСУ. Таким чином, оголошення про “закінчення війни” буде лише спробою закріпитися на тимчасово окупованих територіях України. 

У разі, якщо Москва піде за цим сценарієм до контрнаступу ЗСУ, то є ризик, що світові політики почнуть тиснути на Київ для початку переговорів замість бойових дій. Така ситуація може збільшити число країн-“миротворців”, що матиме негативні наслідки для України. У зв’язку з цим завдання Києва – утримувати Бахмут і не дати Москві отримати хоч якусь “перемогу” до початку контрнаступу української армії. 

Зокрема в останні дні “вагнерівці” при штурмі Бахмуту почали більш професійно діяти, а особливо якщо порівнювати з Соледаром. Причиною цього є те, що в бій кинули профі. Проте їхній ватажок Євген Пригожин вже б’є на сполох, а ЗСУ зазначають, що сили вагнерівців виснажені вщент. Так військовий експерт Роман Світан прокоментував заяви українських військових про те, що в сили ПВК “Вагнер” у Бахмуті (Донецька область) виснажені до межі. 

Світан пояснив, що зараз “бахмутсткий гарнізон” фактично утримує росіян від виходу на Слов’янськ, Дружківку, Краматорськ та Костянтинівку, тому оборона міста так важлива для ЗСУ. При цьому казати про те, що “вагнерівці” дійсно “втомилися” на цьому напрямку рано. 

На думку Світана, сили засновника ПВК Євгена Пригожина знаходяться в поганій оперативно-тактичній обстановці. Зараз вони намагаються просуватися вздовж дороги з Дебальцевого на Слов’янськ, проте не встигають підтягувати свої фланги. 

“Не встигають російські фланги. Вони вперлися в лінію оборони від Часового Яру до Костянтинівки по лівому флангу, по правому флангу від Сіверська до Білогорівки, повернути вони не можуть. Тому просування ОЗУ Пригожина може бути в будь-який момент підрізане ударами на Попасну з боку Білогорівки (з північного сходу) і з заходу – з боку тієї ж Костянтинівки” – вказав він. 

За словами Світана, обидві сторони розуміють оперативну обстановку, яка складається не на користь “Вагнер”. Однак ЗСУ поки не можуть притиснути найманців через мокрий грунт, який не дозволяє задіяти на фронті важку техніку. 

Тим часомкраїнські захисники відбили усі ворожі атаки на Лиманському напрямку і взяли в полон 10 окупантів, у Бахмуті сили оборони контратаками змусили ворога залишити деякі займані позиції. Про це розповів командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський. 

“Щоб просунутись вперед ворог застосовує максимум зусиль та не рахується ні з чим. Попри значні втрати, у бій постійно кидаються нові штурмові групи Вагнера, бійців інших приватних компаній, десантників. Але взяти місто (Бахмут – ред.) під контроль противнику не вдається. 
 
Ситуація доволі складна. Разом з тим, на окремих ділянках міста ворог був контратакований нашими підрозділами та залишив деякі позиції”, – зазначив Командувач. 

За словами Сирського, на Бахмутському напрямку продовжуються інтенсивні бойові дії, але прорвати оборону українських позицій ворогу наразі не вдалося.