Партії “Слуга народу” для збереження позицій у Київській області потрібно перевірити діяльність у регіоні виключеного з фракції нардепа Олександра Дубінського, а також його помічника, ексглаву Держземагентства Олександра Горбачова, заявив у коментарі виданню “Апостроф” політітолог, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.

“Дубінський і Горбачов – знаменита пара в Київській області. Менше ніж за рік діяльності вони де-факто монополізували всі партійні потоки в Київській області. Під час місцевої кампанії вони домовлялися і з мерами, і з кандидатами. У ЗМІ можна знайти суми, за які людей “запрошували” в партію. Якщо на Банковій хочуть зберегти партію в Київській області, після виключення з фракції Дубінського, його людей варто було б не тільки прибрати від керівництва партійної структури в Київській області, а й провести аудит. При цьому було б цікаво, якби центральне партійне керівництво все-таки запросило людей, яких “кинув” цей тандем, – узяв гроші, але залишив за бортом. Таких людей – десятки”, – вважає експерт.

Він переконаний, що Дубінський в будь-якому випадку намагатиметься втриматися в Київській області.

“І, можливо, навіть нанести пару болючих ударів по партії “слуг”. Зокрема, він цілком може влаштувати демарш за допомогою своїх людей у фракції в облраді і спробувати розвалити більшість, створену там “на тоненькому”. Чи зуміє Банкова закінчити справу з Дубінським, а також розібратися, чим займався в партійному осередку пан Горбачов, стане зрозуміло під час з’їзду”, – зазначив Петренко.

Додамо, що за інформацією видання LB.ua, 9 лютого вища рада партії “Слуга народу” має ухвалити рішення про зняття виключеного з фракції нардепа Олександра Дубінського з посади голови київської обласної організації партії.

Водночас з’їзд партії, запланований на 5 лютого, перенесли на 10 лютого, повідомив нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура. Імовірно, у середу партія ухвалить рішення про висунення кандидатів на довибори до ВРУ в мажоритарних округах. З’їзд буде закритим.

Нагадаємо, 1 лютого нардепи від “Слуги народу” проголосували за виключення Дубінського із фракції. Наступного дня на засіданні парламенту про це офіційно оголосив спікер ВР Дмитро Разумков.