На лівому березі Дніпра можуть тривати запеклі бої, оскільки окупанти далі відходити наміру не мають.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Нова Каховка має стратегічне значення для Росії – це початок північно-кримського каналу. І це подача води до Криму. Тому я не думаю, що росіяни просто так її полишать. Але те, що ми проводимо там спеціальні операції – цілком зрозуміло. Якщо ситуація буде складатися на нашу користь, я не виключаю можливості форсування річки в окремих районах нашими силами”, – наголосив Олег Жданов.

 Водночас військовий експерт та керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що немає жодних сумнівів у тому, що ми можемо звільнити ще більше територій на Півдні.

Є великі шанси на те, що до Нового року наші захисники можуть звільнити лівий берег.

Мусієнко вважає, що шанси на те, що Збройні Сили України зайдуть до Нового року принаймні у Мелітополь, є доволі високими.

Понад те, я думаю, що до кінця року в нас є хороші перспективи звільнити лівий берег Херсонської області та звільнити так званий Запорізький напрямок. Я маю на увазі Мелітополь, фактично до Азовського моря, тобто до Бердянська, – заявив керівник Центру військово-правових досліджень.

За його словами, з Маріуполем може бути дещо складніше, тому що Росія буде підкріплювати своє військо зі Сходу та з Південного Сходу. Але немає сумнівів у тому, що ми можемо звільнити ще більше територій на Півдні.

Мусієнко зауважив, що наші можливості суттєво посилить отримання від Заходу більше зброї. Для нас важливо зараз на Півдні – не давати ворогу перепочинку. Тобто потрібно завдавати йому постійних артилерійських ударів з усіх напрямків, звідки ми можемо.

Це правобережжя Херсонщини, звідки наша дальність зросла. Тому що ми підійшли практично до лінії Дніпра. І це Запорізький напрямок на Токмак та на Мелітополь, знищуючи позиції противника там, – сказав військовий експерт.

За його словами, потрібно не давати російським військам, які змогли втекти з Херсонського напрямку, часу на те, щоб перегрупуватися й доукомплектуватися. По-друге, треба не дати їм можливості формувати якісь додаткові угруповання, з якими вони могли розраховувати навесні піти в наступ на Запорізькому напрямку.

На думку Мусієнка, за цих умов ми можемо створити досить хороші перспективи для того, аби повною мірою логістика противника з окупованим Кримом була би досить серйозно порушена. Без цього угруповання російських військ, принаймні на лівобережжі Херсонщини, довго не протримається.

Керівник Центру військово-правових досліджень також зауважив, що окупанти наразі займають оборонні позиції, окопуються та намагаються обладнати якісь захисні рубежі на Запорізькому напрямку, оскільки вони дуже серйозно остерігаються й бояться, що ЗСУ можуть здійснити прорив та швидко деокупувати ще більше українських територій.

Він сумнівається в тому, що Росія зараз зможе швидко перегрупувати свої війська та перекинути їх на Схід, де намагатиметься продовжувати штурмові дії в районі Бахмута. Зробити це росіяни можуть лише ціною втрати практично всього українського Півдня.

Мусієнко зазначив, що насправді російські війська продовжують перебувати в ситуації, начебто на роздоріжжі: підеш ліворуч – можеш спробувати досягти якогось успіху на Сході, але втратити Південь, а підеш праворуч, тобто на Південь, щоб спробувати не дати українським військам просунутися, то втратиш остаточно наступальний потенціал на Сході.

Ось перед ними на сьогодні таке роздоріжжя. А перед нами – чітка, зрозуміла позиція, що зараз відкриваються перспективи, – наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

Він пояснив, що перше полягає в тому, як дещо зміцнити оборону на Сході, допомогти нашому угрупованню, яке тримає досить потужний удар у районі Бахмута. А друге – це підсилити наше військо на Запорізькому напрямку, щоб звідти досить серйозно загрожувати противнику.