Петрові Порошенку наприкінці 2021 року оголосили про підозру. Ця справа може позитивно вплинути на рейтинг Володимиира Зеленського, адже його прихильники хочуть покарати Порошенка.

Про це в ефірі 24 каналу розповів політолог Володимир Фесенко. За його словами, усі конфлікти впливають на рейтинги як “консолідатор прихильників Зеленського навколо нього”.

“На рейтинг це може вплинути і позитивно. Інша річ, що це загострить негативне ставлення противників до президента, однак негативно – навряд чи зіграє”, – запевнив Фесенко.

Головна інтрига 2022 року

Фесенко вважає, що справа Порошенка не стане головною інтригою 2022 року.

Головна інтрига 2022 року – не Порошенко, а протистояння між Ахметовим і Зеленським, а також закон про олігархів,
– заявив політолог.

Водночас додав, що справа Порошенка – надовго. Швидких рішень очікувати не варто, адже судова та правоохоронна система працює “дуже повільно і не дуже ефективно”.

Щобільше Петро Порошенко боїться стати фігурантом реєстру олігархів, а тому почав скидати свої медіаактиви. Однак привиди минулого наздоганяють його, про це сказав журналіст Сергій Лещенко для “Чесна політика” на 24 каналі.

Шокуюча розмова з попереднім власником найдорожчого активу з імперії Порошенка телеканалу “Прямий” відкриває всі скелети у шафі п’ятого президента.

Петро Порошенко намагається позбутися статусу олігарха шляхом продажу своїх телеканалів. Але сталося це не на публічних торгах, а кулуарно.

Чому і кому Порошенко продав канали
Одного ранку у понеділок, 5 листопада, Порошенко оголосив про передачу 100% корпоративних прав телеканалів “Прямий” та “5 канал” новоствореному товариству з обмеженою відповідальністю медіахолдингу “Вільні медіа”.

Загалом Порошенко оберігав свої телеканали як зіницю ока. Навіть у 2014 році, балотуючись в президенти, він зі скреготом в зубах погоджувався продати Roshen. Але казав, що ніколи не продасть “5 канал”.

Він навіть сварився в ефірі з журналістом “Німецької хвилі”, щоб тільки не продавати медіа. Хоча ведучий запитував його – в якого ще європейського президента є свій телеканал.

І от закон про олігархів змусив його позбутися медіаімперії, яка за цей час приросла ще одним рупором – “Прямим”.

Кому належить медіахолдинг “Вільні медіа”
Що цікаво, оборудка з оформленням каналу містить всі ознаки фіктивної, адже звідки в цих депутатів та журналістів мільйони доларів, щоб утримувати збиткові телеканали. І головне – навіщо їм це робити?

Власниками по 9% акцій нового медіахолдингу “Вільні медіа” зі статутним капіталом 10 000 гривень є близькі до Порошенка депутати, медіаменеджери, журналісти та громадські діячі.

Хто створив телеканал “Прямий”
Окрім іншого, переоформлення телеканалів на ще один крок віддаляє нас від історії нахабного захоплення каналу “Прямий”, яке відбулося у двох актах: спочатку Януковичем, а потім – Порошенком.

Канал “Прямий” є рупором пропаганди “Європейської Солідарності”, створений тим же продюсером, що запускав канали “112”, NewsOne і ZIK – росіянином Олексієм Семеновим. Він приходив від штабу Порошенка готувати дебати на стадіоні.

Тому було дуже кумедно чути закиди представників “Європейської Солідарності”, що канал Рада створював той же Семенов, який створював канали Медведчука. Адже цей же Семенов створював їх і для Порошенка.

Канал “Прямий” є зброєю Порошенка, він набагато технологічніший, ніж “5 канал” і набагато брутальніший у просуванні пропагандистських кліше.

Цим він дуже подібний на іншого олігарха Коломойського, який саме в часи президента Порошенка намагався аналогічно врятуватися від його тиску, теж роздавши акції журналістам.

Тобто олігархи дуже подібні в своїх діях. І дуже сподіваюся, що бумеранг дожене їх обох, а вони понесуть заслужене покарання.