У Сполучених Штатах Америки вважають, що війська РФ можуть спробувати розпочати новий наступ на Україну у скорому майбутньому, і такі атаки, можливо, здійснюватимуться за кількома напрямками.

Про це повідомляє координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США в Білому домі Джона Кірбі для CNN.

За його словами, найближчі тижні будуть “критичними” у війні РФ проти України.

Так, американська сторона очікує, що російський диктатор Володимир Путін “спробує розпочати ще один наступ і, можливо, за багатьма іншими векторами”, зазначив представник Білого дому.

“Ми маємо переконатися, що робимо все можливе, щоб Україна була до цього готова”, – сказав Кірбі.

Американський чиновник також заявив, що Штати хочуть, щоб українці могли захистити себе “від будь-якого відновлення російського наступу”, а також мали можливість “проводити власні наступальні операції у будь-який час і в будь-якому місці, у розмірі та масштабі на свій вибір”.

“Саме тут ми зараз виводимо батальйони з України і проводимо для них загальновійськові маневри. Ось чому вони нарощують підготовку з таких речей, як система ППО Patriot. Ми робимо все можливе, щоб переконатися, що вони готові якнайкраще перед майбутніми критичними тижнями та місяцями”, – наголошує Кірбі.

Представник Білого дому також заявив, що Штати покладаються на лідерство України у своєму пріоритеті оборони Бахмута і продовжуватимуть забезпечувати президента країни Володимира Зеленського “усім, що йому потрібно, де б він не вирішив боротися”.

“Це означає розвідку. Це означає підтримку. Це означає зброю. Це означає можливості. Ось на чому ми зосередимося”, – сказав він.

Армія ворога вже давно доказала, що, як би вони не старалися і не билися в конвульсіях наступальних операцій, ЗСУ все одно переламає плани злочинцям з РФ.

В свою чергу українські військові ведуть оборонну операцію на протяжності фронту понад 1200 км від Харківської до Запорізької області. Про це заявив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко.

“Ми повинні зупинити наступ противника, знищити якнайбільше живої сили та бронетехніки і змусити його перейти до оборонних дій. І лише після того, як буде виконано це непросте завдання в тих умовах, які зараз ми бачимо, можна говорити про перехід у наступальні дії”, – зазначив Романенко в ефірі телеканалу FREEДІМ..

Водночас треба підготувати резерви стратегічного рівня, каже експерт.

“За оцінками зарубіжних фахівців, необхідно і прогнозується, що цим займається Україна, до трьох корпусів по 20 000 військовослужбовців із відповідною наявністю бронетехніки, на якій будуть підготовлені екіпажі. Ці завдання підготовки вирішуються вже зараз. І не просто надходить західна техніка, а вона має йти з цими екіпажами”, – сказав генерал-лейтенант ЗСУ у відставці.

Щодо резервів РФ, згідно з даними гостя ефіру, як мінімум 300 тисяч російських мобілізованих було заведено на фронт. Він додав, що під Вугледаром ворог вже зазнав серйозних втрат під час наступу, що захлинувся, застосувавши найбільшу кількість бронетехніки з часів Другої світової війни. Заповнити цей ресурс Росії не вдасться, вважає експерт.

Водночас, на думку військового оглядача Дениса Поповича, мільйона боєприпасів, які передасть Євросоюз, вистачить Збройним силам України (ЗСУ) на кілька місяців ведення війни. Україна також налагодила виробництво снарядів, проте темпи поки що невеликі.

“Порахуймо, що це за мільйон [західних боєприпасів] такий. Якщо будемо брати з боку Росії, яка витрачає дуже багато боєприпасів для ведення війни, це 20-30 тисяч одиниць на добу. Легко можна перемножити. 10 діб — 200-300 тисяч. Відповідно, місяць — це мільйон. Це для Російської Федерації. Ми витрачаємо в рази менше. Були підрахунки 5-7 тисяч. І знову-таки математично можна підрахувати 10 діб — це 50 тисяч. Далі можна розрахувати, що цей мільйон для нас. Тобто це кілька місяців фактично безперервного використання боєприпасів у тих темпах, які є в нас”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.