Команди Володимира Зеленського та Володимира Путіна продовжують обговорювати можливість двосторонньої зустрічі президентів. Навіщо на Банковій вирішили вийти з такою ініціативою і чим це може обернутися?

“Я готовий запропонувати вам зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна”,-з такою несподіваною пропозицією Володимир Зеленський 20 квітня звернувся до глави РФ після напруги, викликаної концентрацією російських військ біля українських кордонів.

Це сталося прямо напередодні звернення Володимира Путіна до Федеральних Зборів. Тоді активно обговорювалися сценарії, за яких Кремль може піти на подальшу ескалацію конфлікту, наприклад, оголосивши про “визнання незалежності” так званих “ЛНДР” або навіть про їх “включення” до складу РФ.

Незважаючи на те, що кардинальних змін не сталося, пропозицію Зеленського без уваги Кремль не залишив.

Український президент підкреслив, що місце проведення двосторонніх переговорів з Путіним не настільки важливе, як їх зміст і запропонував нову точку-Ватикан. Паралельно в ЗМІ з’явилися чутки про те, що в якості можливих варіантів розглядаються також Відень і Єрусалим.

У кінцевому результаті, досі немає визначеності ні щодо місця, ні щодо тематики зустрічі. Російська сторона вустами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова в черговий раз заявила, що Росія не є учасником переговорів, щодо миру в Україні.

“Говорити про справи донбаські, тобто про мир, з нами не потрібно. Займатися організацією переговорів доручено голові ОП Андрію Єрмаку і заступнику голови Адміністрації президента РФ Дмитру Козаку.

Як сказав сам Єрмак, процес узгодження умов зустрічі триває, але конкретні деталі озвучувати ще рано.

“Звичайно, було б правильно провести переговори якомога швидше. Ситуація вимагає швидких реакцій”, – зазначив глава ОП.

Як уточнюється в його коментарі, Київ не прагне скасувати або замінити двосторонніми переговорами у форматі Зеленський-Путін якийсь із уже існуючих форматів, при цьому на Банковій “прагнуть використовувати будь-які дипломатичні можливості”, які можуть привести до прогресу у вирішенні конфлікту на Донбасі. А ключові питання, зазначив Єрмак, не можна вирішити без участі російської сторони в переговорах.

“Західні друзі України підтримують нас, і ми діємо так, що кожна наша ініціатива – абсолютно зрозуміла і передбачувана для наших партнерів. У тому числі це стосується і питання про переговори двох лідерів – України і Росії”, – сказав Єрмак.

Також очільник Офісу Президента заявив, що головне завданням під час майбутньої зустрічі лідерів України та Росії-провести аналіз того, як були виконані домовленості саміту “нормандської четвірки”.

“Ми бачимо, що принципові речі гуманітарного характеру та у сфері безпеки досі не реалізовані. Є й інші питання, які правильно обговорювати саме на найвищому рівні”,

Єрмак констатував, що не дивлячись на те, що принципові речі ухвалених раніше домовленостей не реалізовані, зустріч Зеленського з Путіним може стати дійсно історичною.