Україна та США сприймають “Північний потік – 2” як геополітичний проєкт Росії.

Про це сказала посол України в США Оксана Маркарова в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“У нас немає непорозумінь щодо самого “Північного потоку-2″. І ми, і США сприймаємо його дуже однозначно: це геополітичний проєкт Російської Федерації, і ми розуміємо, які ризики він несе не тільки для України, а й для регіону в цілому”, – зауважила Маркарова.

Вона зазначила, що ухвалення рішення про санкції – це суверенне право США, незалежно від того, чи подобається це українцям.

“Але ми абсолютно чітко відчуваємо зацікавленість у США разом із нами далі працювати над тим, щоб “Північний потік – 2” не став зброєю проти України та регіону. Ми продовжуємо активну роботу проти “Північного потоку – 2″, надаючи нашим партнерам інформацію щодо всіх компаній”, – підкреслила Маркарова.

Зазначимо, російський газопровід “Північний потік-2” суперечить інтересам безпеки України.

Про це заявив на телеканалі “Україна 24” народний депутат від фракції “Євросолідарність” Олексій Гончаренко.

“Зрозуміло, що вся ця історія абсолютно невигідна для України, і те, що фактично на зустрічі Меркель з Путіним було повідомлено всьому світ, що “Північний потік-2″ буде добудований, безумовно, суперечить інтересам України — як економічним, так і безпеки. Це проблема для всіх нас. Дуже шкода, що в кінці каденції Меркель, яка багато зробила в плані санкцій, прямі економічні інтереси перемогли, і вони фактично протиснули цей проєкт”, — сказав він.